14:27 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (92)
  62

  Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas sakė, kad susitikime su Rusijos Federacijos energetikos ministru Aleksandru Novaku izoliuoto režimo bandymai buvo pripažinti sėkmingais

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Kaliningrado srities energetikos sistema yra pasirengusi dirbti izoliuotu režimu, tai patvirtino anksčiau atliekti bandymai, sakė Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas, praneša RIA Novosti.

  Politikas priminė, kad regione pastatyti visi infrastruktūros objektai, būtini energetiniam saugumui užtikrinti.

  "Atsižvelgiant ne tik į grėsmes, bet ir į konkrečius Baltijos šalių veiksmus, kuriais siekiama išeiti iš šios sistemos, kas galėtų sukelti mums sunkumų ir nuolatinių trukdžių, mes pasirengėme greičiau nei mūsų Europos partneriai. Ir po šio bandymo galime pasakyti, kad esame visiškai pasiruošę, ir net jei kažkas atsitiks su šia sistema, esame pasirengę veikti energetikos salos režimu", — sakė Alichanovas.

  Anot jo, antradienį, vadovaujant Rusijos Federacijos energetikos ministrui Aleksandriui Novakui, buvo surengtas susitikimas, kuriame gegužę įvykę Kaliningrado srities elektros energijos sistemos bandymai buvo pripažinti sėkmingais.

  Baltijos šalių pasitraukimas iš BRELL

  Lietuva, Latvija ir Estija iki 2025 metų planuoja išeiti iš BRELL energijos žiedo. Planuojama, kad Baltijos šalys bus prijungtos prie Europos elektros sistemos per Lenkiją ― per jau sukurtą "LitPol" jungtį ir "Harmony link" jūrinį kabelį, kurį planuojama pastatyti.

  Rusija ruošiasi užtikrinti Kaliningrado srities energetinį saugumą. Ateityje energiją regionui gamins keturios naujos elektrinės, kurių bendras pajėgumas sieks apie vieną gigavatą.

  Kaliningrado srities energetikos sistemos bandymas izoliuotu režimu taip pat buvo vykdomas dėl Baltijos šalių pasitraukimo iš BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija) sistemos. Baltijos šalys planavo atlikti panašius bandymus izoliuotu režimu šių metų vasarą, tačiau Latvija ir Estija atsisakė juos atlikti, pagrįsdamos šį sprendimą tuo, kad tokie bandymai Rusijoje vyks anksčiau. Jie buvo atidėti neribotam laikui.

  Kai kurie ekspertai mano, kad, Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šalyje liks tik energijos tiekimas iš Lenkijos ir jungtis "NordBalt", kurios darbas nuolat sutrinka.

  Praėjusią savaitę Novakas paskelbė, kad Maskva domisi tolesniais elektros tiekimais po to, kai Baltijos šalys pasitrauks iš BRELL. Jis pasakė tai po derybų su Europos Komisijos energetikos viceprezidentu Marošu Šefčovičiumi.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (92)

  Dar šia tema

  Rusijos ministras: Baltijos šalių išėjimas iš BRELL — "politinis projektas"
  Rusija nori tiekti Baltijos šalims elektrą, joms pasitraukus iš BRELL
  Lietuva pripažino priklausomybę nuo energijos importo
  Tegai:
  BRELL, Kaliningrado sritis

  Svarbiausios temos