05:57 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)
  60

  Pirmasis vyriausybės aparato vadovo pavaduotojas Sergejus Prichodko taip pat paminėjo, kad Maskva remia tiekimo maršrutų įvairinimą naudodama naują ir esamą infrastruktūrą

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Rusija yra pasirengusi ekonomiškai perspektyviai išsaugoti dujų tranzitą per Ukrainos teritoriją, tačiau tai įmanoma tik tuo atveju, jei tarp "Gazprom" ir "Naftogaz" bus išspręsti teisminiai ginčai, sakė pirmasis Rusijos vyriausybės vadovo pavaduotojas Sergejus Prichodko, praneša RIA Novosti.

  Jis pažymėjo, kad Maskva remia tiekimo maršrutų įvairinimą naudodama naują ir esamą infrastruktūrą, atsižvelgdama į tai, kad projektai bus ekonomiškai patrauklūs ir tikslingi. Be to, Prichodko priminė, kad Europoje didėja energijos tiekėjų paklausa.

  Kalbėdamas apie "Nord Stream-2" dujotiekį, jis pabrėžė, kad tai yra tik ekonominis projektas, susijęs su anglies ir branduolinės energijos gamybos mažinimu Europoje.

  Prichodko pridūrė, kad dujotiekio paleidimas nereiškia tranzito nutraukimo jau esamais maršrutais.

  "Rusija pakartotinai pareiškė esanti pasirengusi išsaugoti dujų tranzitą per Ukrainos dujų transportavimo sistemą (DTS) abiem pusėms priimtinomis sąlygomis po 2019 metų. Tam, kad tai įvyktų, būtina išspręsti atitinkamų bendrovių tarpusavio santykius, suderinti ekonomines sąlygas ir sukurti normaliam dialogui palankią atmosferą", — sakė jis.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma tiesti dvi dujotiekio atšakas, kurių bendras pajėgumas yra 55 mlrd. kubinių metrų dujų per metus. Jos drieksis per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas Baltijos jūros dugnu.

  Kijevas yra vienas iš projekto oponentų, nes baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito.

  Derybos dėl tranzito sutarties

  Dabartinė sutartis dėl tranzito tarp Rusijos ir Ukrainos baigiasi šių metų pabaigoje. Šalys derasi dėl naujo susitarimo sudarymo, tačiau iki šiol nebuvo pasirašytas joks dokumentas.

  Po trišalio susitikimo sausio mėnesį, Europos Komisija pateikė siūlymą dėl būsimos sutarties: ji turėtų būti pasirašyta daugiau nei dešimčiai metų, o jos apimtis turėtų būti patraukli investuotojams, kurie bus pakviesti modernizuoti Ukrainos DTS.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad yra suinteresuota pratęsti sutartį, tačiau ji turi būti ekonomiškai patraukli, o Ukrainos DTS — konkurencinga.

  Anksčiau, interviu Sputnik Lietuva Geoenergija.ru vyriausiasis redaktorius Borisas Marcinkevičius pabrėžė, kad jei tranzitas per Ukrainą bus sustabdytas, dujų tiekimas šalies gyvenvietėms gali nutrūkti. Pasak jo, Kijevas turi laikytis galiojančių taisyklių, nes Ukraina yra tranzitinė valstybė.

  Stokholmo arbitražas

  Praeitą žiemą Stokholmo arbitražo teismas sprendė ginčą tarp "Gazprom" ir "Naftogaz" dėl dujų tiekimo ir tranzito sutarčių. Rusijos įmonė turėjo sumokėti Ukrainai 2,56 mlrd., dolerių.

  Tačiau "Gazprom" apskundė sprendimą Švedijos teisme, o Ukraina bandė priverstinai išieškoti lėšas. Bendrovė taip pat pateikė ieškinį Stokholmo arbitražui dėl sutarties nutraukimo su "Naftogaz", kuri galioja iki 2019 metų pabaigos.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

  >

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)

  Dar šia tema

  Danija atsakė į "Gazprom" žodžius dėl "Nord Stream-2" statybų sulaikymo
  Rusija atsakė į Lietuvos išpuolius prieš "Nord Stream-2"
  Ukrainos premjeras paragino "Naftogaz" ieškoti pigių dujų "visame pasaulyje"
  Tegai:
  infrastruktūra, maršrutas, Nord Stream-2, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos