14:30 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Išvados, patvirtintos neseniai vykusiame Europos Vadovų Tarybos susitikime, dėl Rusijos, gali būti aiškinamos tik kaip dar vienas tvirtos konfrontacinės inercijos patvirtinimas ES požiūryje į santykius su šia šalimi

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. ES, ragindama Rusiją paleisti Ukrainos jūreivius, kurie buvo sulaikyti per incidentą Kerčės sąsiauryje, nedrįsta pripažinti Kijevo atsakomybės už šį provokacinį veiksmą, sakė Rusijos užsienio reikalų ministro  pavaduotojas Aleksandras Gruško interviu RIA Novosti, komentuodamas neseniai įvykusį Europos Vadovų Tarybos susitikimą.

  "Iš tiesų, išvados, patvirtintos neseniai vykusiame Europos Vadovų Tarybos susitikime birželio 20 dieną, dėl Rusijos, gali būti aiškinamos tik kaip dar vienas tvirtos konfrontacinės inercijos patvirtinimas ES požiūryje į santykius su mūsų šalimi. Ragindamas mus išlaisvinti Ukrainos jūrininkus dėl 2018 metų lapkričio mėnesį, Kerčės sąsiauryje įvykusio incidento, Briuselis niekaip nesiryžta pripažinti Kijevo kaltės dėl šio provokuojamo ir itin rizikingo veiksmo", — sakė diplomatas.

  Praėjusių metų lapkričio 25 dienos rytą Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai "Berdiansk", "Nykopol" ir "Jany Kapu", pažeidė Rusijos valstybės sieną Juodojoje jūroje ir keletą valandų pavojingai manevravo, nepaisydami Rusijos pasieniečių teisėtų reikalavimų. Sienos apsaugos pareigūnai sulaikė laivus, tam jie turėjo panaudoti ginklus. Trys Ukrainos jūreiviai buvo nesunkiai sužeisti. Iš viso laive buvo 22 jūreiviai ir du Ukrainos saugumo tarnybos darbuotojai.

  Задержанные украинские корабли доставленные в порт Керчи, архивное фото
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Visi jie buvo suimti dėl valstybės sienos pažeidimo. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šį incidentą pavadino iš anksto parengta provokacija, kurią Petro Porošenko inicijavo dėl savo žemo reitingo rengiantis prezidento rinkimams. Taip pat Putinas pabrėžė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai vykdė pareigą apsaugoti šalies teritoriją.

  Gruško pridūrė, kad Rusijos pasirengimas teikti maksimalią pagalbą Malaizijos Boeing katastrofos "profesionaliam ir depolitizuotam tyrimui" 2014 metais Ukrainoje vis dar ignoruojamas.

  "Europos Vadovų Tarybos paminėti nepagrįsti Jungtinio tyrimo grupės kaltinimai dėl Rusijos karinių pajėgų dalyvavimo šioje lėktuvo avarijoje tik patvirtina šių tyrimų veiksmų politinį ir individualų pobūdį, kuriuo siekiama diskredituoti Rusiją tarptautinės bendruomenės akyse", — pabrėžė jis.

  Malaizijos Boeing, skridęs iš Amsterdamo į Kvala Lumpūro reisu MH17, 2014 metais liepos 17 dieną nukrito netoli Donecko. Lėktuve buvo 298 žmonės, visi jie mirė. Ukrainos valdžia apkaltino miliciją dalyvavimu tragedijoje, tačiau milicija paneigė šią informaciją, sakydama, kad neturėjo reikiamos karinės įrangos, kad lėktuvas būtų numuštas tokiame aukštyje.

  Praėjusį trečiadienį Tarptautinė jungtinė tyrimo grupė paskelbė keturių įtariamųjų vardus dėl MH17 avarijos. Tarp įtariamųjų yra rusai Igoris Girkinas, Sergejus Dubinskis ir Olegas Pulatovas, taip pat ukrainietis Leonidas Karčenko. Tyrėjai mano, kad jie dalyvavo teikiant "Buk" oro gynybos sistemą į Donbasą ir yra kalti dėl Malaizijos Boeing užpuolimo. Kaip sakė jungtinės tyrimo grupės atstovas, jie bus apkaltinti žmogžudyste, o jiems suimti bus išduotas tarptautinis arešto orderis.

  Tarptautinė jungtinė tyrimo grupė taip pat pranešė, kad MH17 avarijos bylos nagrinėjimas bus surengtas Nyderlanduose, jis prasidės 2020 metų kovo 9 dieną. Tarptautinę jungtinę tyrimo grupę sudaro Australijos, Belgijos, Malaizijos, Ukrainos ir Nyderlandų teisėsaugos institucijų atstovai.

  Komentuodama naujus tarptautinės tyrimo grupės pareiškimus, Rusijos URM dar kartą kaltinimus pavadino nepagrįstais, pabrėždama, kad tarptautinė jungtinė tyrimo grupė nepateikė konkrečių pareiškimų prieš Maskvą įrodymų.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija atmetė pareiškimus dėl Rusijos atsisakymo bendradarbiauti MN17 tyrime ir pareiškė, kad Maskva padės atlikti tyrimą siekiant nustatyti tiesą dėl įvykusių nelaimių, o tikrieji kaltininkai bus nubausti. Taip pat Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusijai ir toliau kyla klausimų dėl jungtinės tyrimo grupės darbo kokybės.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija niekada nemėgino atsikratyti atsakomybės, jei ji yra ant jos pečių, tačiau situacijoje, kai sudužo Malaizijos Boeing, nėra jokių įrodymų.

  Dar šia tema

  Zelenskis pakomentavo tribunolo sprendimą dėl incidento Juodojoje jūroje
  ES susirūpino dėl iššūkių saugumui Juodojoje jūroje
  Tegai:
  Europos Vadovų Taryba, Rusija, Kijevas, Ukraina, ES, Užsienio reikalų ministerija (URM)

  Svarbiausios temos