06:12 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Praėjusią savaitę Islamo revoliucinis saugumo korpusas paskelbė, kad amerikiečių bepilotį droną numušė prie Persijos įlankos, pietinėje Irano dalyje, kai jis pažeidė šalies oro erdvę

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Rusija skiria daug dėmesio Izraelio saugumui užtikrinti ir mano, kad norint išspręsti šią užduotį reikia sureguliuoti konfliktą Sirijoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos saugumo tarybos sekretorių Nikolajų Patruševą.

  Pirmadienį jis atvyko į Jeruzalę, kur vykdys derybas su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanjahu. Taip pat jis suplanavo palaikyti ryšius su JAV nacionaliniu saugumo patarėju Džonu Boltonu ir Izraelio nacionalinės saugumo tarybos vadovu Benu Šabatomu, įskaitant trišalį formatą.

  "Mes skiriame didelį dėmesį Izraelio saugumui užtikrinti. Siekiant išspręsti šią problemą praktikoje, būtina grąžinti taiką ir stabilumą regionui, įskaitant Sirijos teritoriją", — prieš susitikimą su Netanjahu sakė Patruševas.

  Partuševas įvardijo pagrindinį savo vizito Jeruzalėje tikslą — "situaciją regione, ypač Sirijoje".

  "Šiems klausimams dėmesys bus skiriamas trišaliame susitikime, kuriame dalyvaus aukšti Izraelio, Rusijos ir JAV atstovai", — paminėjo Rusijos saugumo tarybos sekretorius.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  Praėjusią savaitę Islamo revoliucinis saugumo korpusas paskelbė, kad amerikiečių bepilotį droną numušė prie Persijos įlankos, pietinėje Irano dalyje, kai jis pažeidė respublikos oro erdvę.

  Vėliau Pentagonas patvirtino, kad dronas buvo numuštas, bet, pasak amerikiečių, tai atsitiko tarptautinėje oro erdvėje.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas pavadino incidentą "labai didele Irano klaida", tačiau vėliau sakė, kad netiki, jog šis įvykis buvo sąmoningai suplanuotas, o tai rodo, kad kažkas tokį sprendimą priėmė per klaidą.

  Vėliau JAV lyderis sakė esąs pasiruošęs atakuoti Iraną, bet atsisakė šio sprendimo dėl galimų aukų.

  Pasak Trampo, jis tikisi išvengti karo su Iranu. Irano aukščiausiasis lyderis Ali Chamenėjus savo ruožtu sakė, kad Iranas taip pat neketina pradėti karo.

  Islamo revoliucinės gvardijos korpusas (Irano ginkluotųjų pajėgų dalis) ketvirtadienį pranešė, kad Irano kariuomenė numušė amerikiečių droną prie Persijos įlankos šalies pietuose po to, kai dronas pažeidė Irano oro erdvę.

  Vėliau JAV centrinė vadovybė pareiškė, kad Irano priešraketinių raketų kompleksas numušė JAV karinio jūrų laivyno droną virš Hormuzo sąsiaurio.

  Taip pat Irano užsienio reikalų ministro pavaduotojas Abas Arakčis pokalbyje su Šveicarijos ambasadoriumi Teherane Markusu Leitneriu, kuris atstovauja JAV interesams, protestavo dėl JAV drono įsiveržimo į šalies oro erdvę.

  Arakčis taip pat pakartojo, kad "Iranas nesiekia karo ir konfliktų Persijos įlankoje, ir įspėjo Amerikos pajėgas dėl neapgalvotų veiksmų regione".

  Dar šia tema

  Izraelis evakavo iš Sirijos "Baltųjų šalmų" aktyvistus
  Paviešinti kadrai, kuriuose Izraelio karinių pajėgų raketos atakavo Siriją
  Iranas smogė raketomis teroro išpuolio organizatoriams Ahvaze
  Trampas pareiškė, kad Iranas neįstengs ilgam užblokuoti Hormuzo sąsiaurio
  Tegai:
  Iranas, Persijos įlanka, oro erdvės saugumas, saugumas, JAV, Rusija, Izraelis

  Svarbiausios temos