05:54 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  38

  Antradienio vakare ETPA priėmė rezoliuciją, kurioje Rusijos delegacija kviečiama dalyvauti birželio mėnesio sesijoje, nors išlieka galimybė ginčyti delegacijų įgaliojimus

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Padėtis, susijusi su Rusijos delegacijos dalyvavimu Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje, vystosi "neblogai", tačiau kol procesas dar nebaigtas, santykiai ETPA išlieka komplikuoti, praneša RIA Novosti.

  Antradienio vakare ETPA priėmė rezoliuciją, kurioje Rusijos delegacija kviečiama dalyvauti birželio mėnesio sesijoje, nors išlieka galimybė ginčyti delegacijų įgaliojimus. Rezoliucijoje taip pat teigiama, kad delegatų teisėms balsuoti, kalbėti ir būti atstovaujamiems nėra taikomos sankcijos. Rusijos delegacija nuo 2016 metų pirmą kartą pateikė prašymą patvirtinti savo įgaliojimus ETPA.

  "Iki šiol galima teigti, kad kai kuriais aspektais įvyko naudingų dalykų, tačiau tai dar toli gražu ne pabaiga. Pranešimas apie įgaliojimus bus svarstomas rytoj sesijoje, ir mes, su tokiu spaudimu iš Ukrainos, Britanijos ir kai kurių kitų šalių pusės, neatmetame galimybės, kad bus išpuolių prieš mūsų delegaciją, ir kai kurios šalys, kurias išvardijau, bandys užginčyti įgaliojimus ir atimti dali mūsų delegacijos įgaliojimų", ― sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos (URM) Europos bendradarbiavimo departamento direktorius Andrejus Kelinas.

  Jis pabrėžė, kad "gali susidaryti skirtingos situacijos, kol mes to nenumatysime."

  "Kol kas vyksta viskas neblogai šia kryptimi, ties kuria mes dirbame ilgą laiką, tačiau tai nėra pabaiga, ir provokacijos, pats balsavimas rodo, kad santykiai vis dar yra komplikuoti", ― pridūrė jis.

  Kai kurie deputatai užginčijo Rusijos delegacijos įgaliojimus.

  Radijo Sputnik interviu metu Rusijos Federacijos tarybos narys Sergejus Cekovas sakė, kad Rusijos delegacija buvo pakviesta birželio mėnesį dalyvauti Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sesijoje (ETPA).

  Cekovas sakė, kad sprendimas grąžinti Rusiją į ETPA rodo, kad kai kurie kitų šalių atstovai organizacijoje išreiškia panašią nuomonę į Rusijos.

  "Faktiškai, šiandien priimtas sprendimas jau yra sankcijų apribojimas. Juk, sprendimas dėl įgaliojimų atėmimo, balsavimo teisės atėmimas Europos Taryboje... Tai buvo sankcijos prieš Rusiją, todėl pirmasis žingsnis buvo priimtas. Aš manau, kad bus imtasi ir kitų veiksmų", ― sakė jis.

  Taip pat, pasak Cekovo, dėl ekonominių sankcijų klausimų reikia ilgą ir sunkiai dirbti, nors tokie apribojimai Europai nėra naudingi.

  Rusija ir ETPA

  Rusijos Federacijos delegacija nedalyvauja ETPA veikloje nuo 2014 metų, kai iš Rusijos parlamentarų buvo atimta daug teisių, tarp jų teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Kryme. Po to Maskva sustabdė įmokų mokėjimą, dėl to rimtai nukentėjo organizacijos biudžetas.

  Šių metų balandį ETPA paragino Rusijos delegaciją grįžti ir sumokėti įmokas. Be to, Europos Taryba (ET) paragino sukurti vienodas darbo sąlygas organizacijoje visiems nariams.

  Antradienio vakare ETPA priėmė rezoliuciją, kurioje Rusijos delegacija kviečiama dalyvauti birželio mėnesio sesijoje. Parlamento nariai priėmė rezoliuciją, kurioje teigiama, kad pagrindinėms delegacijų teisėms susirinkime netaikomos jokios sankcijos. Tačiau yra nuostatų, susijusių su galimybe ginčyti delegacijos įgaliojimus.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sprendimas grąžinti Rusiją "kenkia organizacijos autoritetui". Savo ruožtu Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid rezoliuciją dėl Rusijos sugrįžimo į ETPA pavadino "gėda".

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Ukrainos delegacija pareikalavo iš sesijos pašalinti ETPA prezidentę
  Rusijos delegacija pakviesta dalyvauti ETPA birželio mėnesio sesijoje
  Tegai:
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Rusija

  Svarbiausios temos