21:43 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  73

  Zacharova tvirtina, kad nors Ukrainos "artimųjų ratas" aktyviai stiprino "agresyvios Rusijos" efektą, tokie bandymai baigėsi nesėkme

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Ukrainai nepavyko pasėti nesantaikos ETPA, priešinantis "netinkamoms pataisoms", rašo oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova. Taip ji Facebook pakomentavo Ukrainos sprendimą atšaukti ambasadorių Europos Taryboje, ETPA priėmus sprendimą grąžinti Rusijos delegaciją.

  Ukraina atšaukia savo ambasadorių Europos Taryboje po to, kai ETPA nusprendė grąžinti Rusijos delegaciją, antradienį paskelbė užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas.

  "Jei ambasadorius ketina vykti į Kijevą, tai ten nėra su kuo konsultuotis. Geriau tuoj pat į Vašingtoną, nors ten gali kliūti ne tiek už žlugimą, kiek už cirką žlugimo metu", — pažymėjo Zacharova.

  "O juk taip kruopščiai ruošė operaciją dėl Rusijos neįleidimo į ETPA: ir "artimųjų ratas" (Baltijos šalys, Lenkija, Gruzija) Asamblėjos posėdžio metu visokeriopai palaikė Ukrainos, baisu sakyti, delegaciją, net provokacija Tbilisyje didžiuliu tiražu pasklido po visa Vakarų žiniasklaidą, taip buvo kuriamas "dar vienos Rusijos agresijos" efektas, be to, ir su parlamentarais mielai pasikalbėjo. Galų gale, taikiniu buvo pasirinkta ne tik Rusija, o ir bendra nesantaika Europos gretose. Tačiau viskas susiklostė priešingai: Ukrainos atstovai atrodė kvailiai su visa šia kova su "netinkamomis pataisomis"", — rašo ji.

  Antradienio naktį ETPA patvirtino rezoliuciją, kurioje teigiama, kad pagrindinėms delegacijų Asamblėjoje teisėms netaikomos jokios sankcijos. Rusijos parlamentarai kviečiami dalyvauti birželio mėnesio sesijoje.

  Rusijos Federacijos delegacija 2016 metais pirmą kartą pateikė prašymą patvirtinti savo įgaliojimus ETPA. 2014 metais Rusijos delegacija neteko daugybės įgaliojimų dėl situacijos aplink Ukrainą ir Krymo prijungimo. 2015 metais ETPA du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau sankcijos buvo dar labiau griežtinamos.

  Maskva nusprendė, kad toks sprendimas yra neteisingas ir neteisėtas jos delegacijos atžvilgiu. Vėliau Rusija nustojo siųsti delegatus ir mokėti įmokas.

  Rusija taip pat pasiūlė į Asamblėjos statutą įtraukti nuostatas, kad niekas neturi teisės įgaliojimų iš nacionalinių delegacijų.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Estijos prezidentė rezoliuciją dėl Rusijos sugrįžimo į ETPA pavadino "gėda"
  Rusijos URM papasakojo apie situaciją ETPA
  Rusija grįžta į ETPA. Lietuva — kategoriškai prieš
  Tegai:
  Rusija, Ukraina, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Marija Zacharova

  Svarbiausios temos