05:27 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  Licencija leidžia pradėti vežti plūduriuojančią jėgainę į Čiukotkos Peveko uostą

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. "Rosenergoatom" gavo licenciją eksploatuoti branduolinės jėgainės plūduriuojantį energetinį bloką " Akademik Lomonosov", praneša koncerno spaudos tarnyba.

  "Rosenergoatom" išdavė licenciją dešimčiai metų, iki 2029 metų. Šis įvykis tapo pagrindiniu "Rosatom State Corporation" įmonių ir vidaus laivų statytojų, mašinų statytojų ir projektuotojų darbu.

  "Rosenergoatom" koncerno generalinis direktorius Andrejus Petrovas teigė, kad leidimas gabenti unikalų energijos įrenginį leistų saugiai transportuoti į Peveko uostą Čiukotkoje šių metų rugpjūčio pabaigoje ir pradėti pirmuosius bandymus bei veiklą.

  Planuojama, kad pirmosios elektros energijos "Akademik Lomonosov" kilovatvalandės bus sugeneruotos gruodžio mėnesį.

  Plūduriuojanti jėgainė yra skirta pakeisti Čaunskio šiluminę elektrinę Peveke ir Bilibino atominę elektrinę, kurių eksploatacija šiuo metu nutraukiama.

  Плавучая атомная ТЭС Академик Ломоносов
  © Sputnik / Павел Львов
  Plūduriuojanti jagainė "Akademik Lomonosov"

  Sputnik Lietuva anksčiau rašė, kad "Akademik Lomonosov" buvo sukurtas, siekiant teikti energiją pramonės įmonėms, uostamiesčiams, taip pat atviroje jūroje esančioms dujų ir naftos platformoms.

  Stotyje įrengti du KLT-40S reaktoriai, galintys generuoti iki 70 megavatų elektros energijos ir 50 gigakalorijų per valandą šiluminės energijos nominalaus veikimo režimu.

  Šios energijos, kad būtų užtikrintas 100 tūkst. gyventojų turinčio miesto energijos poreikis.

  Pabrėžiama, kad plūduriuojanti jėgainė yra pasirengusi, gamtos stichijoms, pvz., cunamiams ir tornadams. Pagal saugos standartus, stotis iš pradžių buvo sukurta su apsauga, viršijančia didžiausią galimą lygį Tolimosios Šiaurės ir Tolimųjų Rytų sąlygomis.

  Dar šia tema

  Rusijos plūduriuojanti jėgainė "Akademik Lomonosov" plaukia Baltijos jūra
  Estijos atominė elektrinė veikiausiai nebus pastatyta
  Tegai:
  leidimas, atominė elektrinė, Rusija

  Svarbiausios temos