08:24 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  191

  Anksčiau buvo skelbiama, kad Lietuva kartu su Gruzija paliks sesiją, tačiau vėliau paaiškėjo, jog abi delegacijos liks iki pabaigos

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas paskelbė, kad Rusijos oponentų koalicija "susiskaldė", kai Lietuva ir Gruzija "išdavė" Ukrainą, nusprendusios likti Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sesijoje.

  "Nespėjus surengti demaršo dėl išvykimo iš ETPA sesijos, Rusijos oponentų koalicija susiskaidė: Gruzija ir Lietuva metė Ukrainą, nusprendusios pasilikti sesijoje, nors abiejų šalių valstybės pareigūnai buvo įpykę [dėl Rusijos grįžimo]. [Sprendimo nepasitraukti] Priežastis: pralaimėjo pagrindinę kovą. Nepanoro be reikalo išsidirbinėti", — parašė jis Twitter.

  ETPA situaciją taip pat pakomentavo žurnalistė, televizijos vedėja Olga Skabejeva.

  "Vakar pasikarščiavo, kam nebūna", — parašė ji Twitter.

  Ukrainos parlamentarai paliko Asamblėjos posėdį po to, kai buvo priimta rezoliucija, patvirtinanti Rusijos delegacijos įgaliojimus pilnu formatu.
  Kijevo atstovas ETPA Vladimiras Arjevas sakė, kad po Ukrainos ETPA sesiją taip pat paliko Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Gruzijos ir Slovakijos delegacijos.

  Tačiau Slovakijos delegacija šią informaciją beveik iškart paneigė. Jie pažymėjo, kad tik vienas deputatas balsavo prieš Rusijos delegacijos teisių atkūrimą, jis taip pat pasirašė dokumentą dėl nedalyvavimo ETPA sesijoje.

  Vėliau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Lietuva ir Gruzija taip pat atsisakė palikti sesiją. Lietuvos atstovas ETPA delegacijoje Egidijus Vareikis paskelbė, kad jo kolegos ketina toliau dalyvauti sesijoje. Gruzijos delegacija savo ruožtu sakė, kad visi delegatai pasiliks Strasbūre, o tolesni šalies veiksmai bus aptarti vėliau su vadovybe.

  Vėliau Estijos ministras pirmininkas Jüri Ratas sakė, kad šalies vyriausybė nepalaiko idėjos palikti ETPA.

  ETPA birželio sesija baigiasi penktadienį.

  Rusijos delegacijos teisių atkūrimas

  Prieš penkerius metus iš Rusijos buvo atimta teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo prijungimo. 2015 metais Asamblėja du kartus iškėlė klausimą dėl Rusijos delegacijos teisių atkūrimo, tačiau sankcijos tik dar labiau buvo stiprinamos.

  Rusija atsisakė dirbti tokiomis sąlygomis ir 2016-2018 metais nesiuntė prašymo patvirtinti įgaliojimus. 2017 metais Rusija pareiškė, kad ji pristabdo narystės įmokų mokėjimą.

  Antradienio naktį ETPA priėmė rezoliuciją, pagal kurią Rusijos delegacija buvo pakviesta dalyvauti birželio sesijoje. Dokumente pažymima, kad balsavimo, kalbėjimo ir pateikimo teisėms netaikomos sankcijos.

  Estija, Gruzija, Lietuva, Latvija ir Ukraina vienbalsiai balsavo prieš Maskvos dalyvavimą birželio mėnesio ETPA sesijoje.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Politologas: ETPA žengė simbolinį žingsnį link dialogo su Rusija
  Septynių šalių delegacijos paliko ETPA sesiją dėl Rusijos
  Zacharova: Kijevui reikalingi ne sulaikyti jūreiviai, o tik triukšmas dėl jų
  Tegai:
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos