05:07 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  83

  Šią savaitę ETPA priėmė sprendimą atkurti Rusijos delegacijos įgaliojimus

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Rusijos finansų ministerija įvardijo įmokų į Europos Tarybos biudžetą sumokėjimo sąlygas, praneša RIA Novosti.

  Finansų ministro pavaduotojas Sergejus Storčakas pareiškė, kad tam reikia sukurti "kelių žemėlapį". Jis pridūrė, kad kol nebus pasirašytas atitinkamas dokumentas, Maskva niekam nieko neskolinga.

  Pasak jo, šiuo metu įvyko tik šio klausimo ir sumos svarstymas, tačiau prieš pradedant mokėjimus reikia susitarti dėl mokėjimo grafiko, tvarkos ir maršruto. Storčakas pabrėžė, kad kai tik bus žinoma konkreti suma, bus sudarytas grafikas.

  "Ar tai bus vienkartinis mokėjimas, priklauso nuo šaltinių. Turime rasti daugiau šaltinių", — pasakė Storčakas.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimas Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) sudaro sąlygas išspręsti skolos organizacijai klausimą. Savo ruožtu, Valstybės Dūmos Tarptautinio komiteto vadovas Leonidas Sluckis padarė prielaidą, kad įmokos į Europos Tarybą gali būti sumokėtos iki šių metų lapkričio.

  Rusijos sugrįžimas į ETPA

  Prieš penkerius metus iš Rusijos buvo atimta teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo prijungimo. 2015 metais Asamblėja du kartus iškėlė klausimą dėl Rusijos delegacijos teisių atkūrimo, tačiau sankcijos tik dar labiau buvo stiprinamos.

  Rusija atsisakė dirbti tokiomis sąlygomis ir 2016-2018 metais nesiuntė prašymo patvirtinti įgaliojimus. 2017 metais Rusija pareiškė, kad ji pristabdo narystės įmokų mokėjimą.

  ETPA sesija
  © Sputnik / Доминик Бутен

  Europos Taryba pripažino, kad organizacija patiria finansinių sunkumų be Rusijos įmokų.

  Antradienio naktį ETPA priėmė rezoliuciją, pagal kurią Rusijos delegacija buvo pakviesta dalyvauti birželio sesijoje. Dokumente pažymima, kad balsavimo, kalbėjimo ir pateikimo teisėms netaikomos sankcijos. Po to buvo priimtas dokumentas, patvirtinantis Rusijos įgaliojimus pilna apimtimi.

  Prieš Rusijos delegacijos sugrįžimą į Asamblėją pasisakė Ukraina. Ji pareikalavo, kad būtų atsisakyta atkurti Rusijos teises, tačiau kiti nariai šio reikalavimo nepalaikė. Po to Ukrainos delegacija nutraukė darbą ETPA birželio sesijoje.

  Neigiamai sureagavo ir kai kurios kitos šalys. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad Rusijos sugrįžimas į ETPA "kenkia Asamblėjos autoritetui".

  Be to, buvo pranešta, kad Lietuvos delegacija po Ukrainos delegacijos ketino palikti sesiją, tačiau vėliau ši informacija buvo paneigta. Seimo deputatas ir Lietuvos delegacijos atstovas Egidijus Vareikis patvirtino, kad jo kolegos ir toliau dirba.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Ukraina nesukėlė nesantaikos ETPA, tvirtina Zacharova
  Paskelbtos valstybės, kurios palaikė Rusiją ETPA
  Septynių šalių delegacijos paliko ETPA sesiją dėl Rusijos
  Krymo vadovas: Rusijos grįžimas į ETPA reiškia Kijevo užsienio politikos žlugimą
  Lietuva atsisakė palikti ETPA sesiją dėl Ukrainos
  Tegai:
  Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos