20:47 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Pasak Peskovo, Rusijos lyderis yra pasirengęs tiesiogiai susisiekti su Zelenskiu, bet tam būtina suprasti partnerio politiką ir strateginę liniją

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Tarptautiniuose santykiuose nėra neįmanomų dalykų, sakė Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas, atsakydamas į klausimą apie Vladimiro Putino susitikimo su Ukrainos lyderiu Vladimiru Zelenskiu perspektyvas, tačiau pridūrė, kad Kremlius vis dar turi daug klausimų, kad suprastų Ukrainos požiūrį į esamų problemų sprendimą, rašo RIA Novosti.

  "Tarptautiniuose santykiuose nėra neįmanomų dalykų. Prezidento Vladimiro Putino požiūris į tarptautinius reikalus, ypač į tokį svarbų uždavinį, kaip mūsų santykiai su Ukraina, labai pragmatiškas. Tačiau susitikimas vien tam, kad jis įvyktų, tikriausiai, niekam nereikalingas. Būtina pasiekti rezultato, tačiau čia vėl grįžtame prie tezės, kad darbotvarkėje vis dar yra tiek daug klausimų, kad galėtume visapusiškai suprasti mūsų Ukrainos kolegų požiūrį į neatidėliotinų problemų sprendimą, t.y. Minsko susitarimų įgyvendinimą ir tiesioginio ryšio su nepripažintų respublikų atstovais palaikymą", — žurnalistams sakė Peskovas.

  Jis pažymėjo, kad Rusijos lyderis yra pasirengęs tiesiogiai susisiekti su Zelenskiu, bet tam būtina suprasti partnerio politiką ir strateginę liniją.

  Zelenskis kreipėsi į Putiną prašydamas paleisti Ukrainos jūreivius>>

  Rusijos ir Ukrainos santykiai labai pablogėjo po valstybinio perversmo Kijeve 2014 metais. Krymo gyventojai pasisakė už susijungimą su Rusija, o Ukrainos rytuose atsirado nepripažintos Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikos, kurios nesutiko su valdžios užgrobimu Kijeve.

  Kijevas ne kartą apkaltino Maskvą "kišimusi į Ukrainos reikalus" ir dalyvavimu Donbaso konflikte. Rusijos Federacija neigia kaltinimus ir pabrėžia, kad konfliktas yra tik Ukrainos viduje. Rusijos valdžia taip pat pažymėjo, kad yra suinteresuota, jog kaimyninė šalis kuo greičiau įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Putinas mano, kad Zelenskis yra geras aktorius
  Putinas tikisi, kad valdant Zelenskiui pavyks atkurti santykius su Ukraina
  Putinas papasakojo apie prezidentą Zelenskį ir santykių su Ukraina gerinimą
  Tegai:
  strategija, politika, Dmitrijus Peskovas, Rusija

  Svarbiausios temos