16:14 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  25

  Anksčiau Rusijos URM skelbė, kad Maskva sumokės įnašą, kaip tik jos ETPA delegacija atgaus visas teises

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Rusija sumokėjo įnašą į Europos Tarybos 2019 metų biudžetą, RIA Novosti pasakė Europos tarybos generalinio sekretoriaus atstovas spaudai Danielis Holsgenas.

  Jis paaiškino, kad suma siekia apie 33 mln. eurų.

  2017 metų birželio mėnesio pabaigoje Rusija sustabdė kai kuriuos mokėjimus į Europos Tarybos biudžetą iki tol, kol bus visiškai atkurtos jos delegacijos Europos Tarybos parlamentinėje asamblėjoje teisės.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško, kad Maskva nedelsdama sumokės įnašą, kai tik bus visiškai atkurtos jos delegacijos ETPA teisės.

  Praėjusią savaitę Europos Tarybos parlamentinė asamblėja pakvietė Rusiją dalyvauti birželio sesijoje, o birželio 26 dieną priėmė rezoliuciją, patvirtinančią visas jos teises. Po to Rusijos delegacija sugrįžo prie asamblėjos darbo pilnu formatu.

  Rusijos sugrįžimas į ETPA

  Prieš penkerius metus iš Rusijos buvo atimta teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo prijungimo. 2015 metais Asamblėja du kartus iškėlė klausimą dėl Rusijos delegacijos teisių atkūrimo, tačiau sankcijos tik dar labiau buvo stiprinamos.

  Rusija atsisakė dirbti tokiomis sąlygomis ir 2016-2018 metais nesiuntė prašymo patvirtinti įgaliojimus. 2017 metais Rusija pareiškė, kad ji pristabdo narystės įmokų mokėjimą.

  Europos Taryba pripažino, kad organizacija patiria finansinių sunkumų be Rusijos įmokų.

  Antradienio naktį ETPA priėmė rezoliuciją, pagal kurią Rusijos delegacija buvo pakviesta dalyvauti birželio sesijoje. Dokumente pažymima, kad balsavimo, kalbėjimo ir pateikimo teisėms netaikomos sankcijos. Po to buvo priimtas dokumentas, patvirtinantis Rusijos įgaliojimus pilna apimtimi.

  Prieš Rusijos delegacijos sugrįžimą į Asamblėją pasisakė Ukraina. Ji pareikalavo, kad būtų atsisakyta atkurti Rusijos teises, tačiau kiti nariai šio reikalavimo nepalaikė. Po to Ukrainos delegacija nutraukė darbą ETPA birželio sesijoje.

  Neigiamai sureagavo ir kai kurios kitos šalys. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad Rusijos sugrįžimas į ETPA "kenkia Asamblėjos autoritetui".

  Be to, buvo pranešta, kad Lietuvos delegacija po Ukrainos delegacijos ketino palikti sesiją, tačiau vėliau ši informacija buvo paneigta. Seimo deputatas ir Lietuvos delegacijos atstovas Egidijus Vareikis patvirtino, kad jo kolegos ir toliau dirba.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Ukrainos deputatas pasakė, kuo pasibaigė asociacija su Europos Sąjunga
  Estijos parlamentas pasiūlė pasitraukti iš ETPA po Rusijos sugrįžimo
  Ukrainos delegacijos ETPA vadovas pavadino Zelenskį "neišmanėliu"
  Tegai:
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Rusija

  Svarbiausios temos