05:42 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  107

  Rusijos gynybos ministras pasisakė apie tragediją, kuomet užsidegus povandeniniam laivui, žuvo 14 jūreivių, anksčiau ministerija teigė, kad incidentas patenka į valstybės paslapčių kategoriją

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Rusijos Gynybos ministras Sergejus šoigu atskleidė nelaimės giliavandenių tyrimų aparate Barenco jūroje detales. Tragedija įvyko liepos 1 dieną, žuvo 14 žmonių.

  Antradienį Šoigu atvyko į Severomorską išklausyti pranešimus apie incidento priežastis, taip pat jis suteikė paramą nukentėjusiųjų šeimoms.

  "Esant kritinei situacijai, povandeninio laivo jūreiviai veikė herojiškai. Iš degančios sekcijos, pirmiausia, buvo evakuotas civilis pramonės atstovas, jam išėjus, uždarė liuką, kad ugnis neišplistų toliau po visą aparatą, o patys iki paskutinės akimirkos kovojo gelbėdami laivą", — cituoja jį RIA Novosti.

  Šoigu pabrėžė, kad kariškiai "savo gyvybių kaina įvykdė sunkų uždavinį — panaikino ugnies židinį, išgelbėjo savo draugus ir giliavandenį aparatą".

  "Septyni iš žuvusiųjų buvo pirmojo rango kapitonai, o trys — antro rango kapitonai. Du buvo Rusijos didvyriai. Visi mirę karininkai bus pristatyti valstybiniam apdovanojimui", — pridūrė ministerijos vadovas.

  Jis sakė, kad tai buvo unikalūs kariniai specialistai, aukštos kvalifikacijos specialistai, kurie atliko svarbius Žemės hidrosferos tyrimus.

  "Gynybos ministerija suteiks tinkamą pagalbą ir paramą jų šeimoms", — teigė Šoigu.

  Anksčiau ministerija pareiškė, kad negali atskleisti išsamios informacijos apie incidentą, nes jis patenka į valstybės paslapčių kategoriją.

  Dar šia tema

  Paviešintas Rusijos povandeninio laivo "Poseidon" paleidimo vaizdo įrašas
  Vokietijos žiniasklaida stebisi naujuoju Rusijos povandeniniu laivu
  Tegai:
  Sergejus Šoigu, jūrininkai, tragedija, povandeninis laivas, Rusija

  Svarbiausios temos