16:28 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  224

  Daroma prielaida, kad kovinė mašina dingo 1943 metų vasarą, kai vyko Pietų fronto puolamoji operacija, kad pralaužtų vokiečių gynybą

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Rostovo srityje, pasienyje su Ukraina, tyrinėtojai rado Tarybų Didžiojo Tėvynės karo laikų tanką KV-1 kartu su įgulos narių palaikais, praneša "Rossijskaja Gazeta".

  Полоса прорыва 5-ой ударной армии Южного фронта, архивное фото
  Aptikto tanko KV-1 dalys ir jo įgulos liekanos

  Kovinė mašina dindo, galbūt, 1943 metų vasarą, kai vyko Pietų fronto puolamoji operacija siekiant pralaužti vokiečių gynybą.

  Pasak paieškos susivienijimo "Mius-Front" vadovo Andrejaus Kudriakovo, tankas KV-1, vertinant pagal rastas dalis, važiuodamas užminuotu lauku pirmiausia užvažiavo ant prieštankinės minos ir sprogo. Įgula bandė palikti tanką ir pradėti remonto darbus, tačiau apšaudymas iš oro sunaikino mašiną ir jos įgulą.

  Археологические раскопки на месте прорыва 5-ой ударной армии Южного фронта, архивное фото
  Tyrinėtojai dirba tanko KV-1 aptikimo vietoje

  Tyrinėtojai mano, kad tankas buvo 62-osios sunkiosios tankų pralaužimo brigados dalis, kuri 1943 metų rugpjūčio 18 dieną prarado dėl Vokietijos aviacijos ir artilerijos apšaudymų 15 technikos vienetų.

  "Bet kuriuo atveju, remiantis rastomis dalimis, mes galėsime nustatyti mašinos ir jos įgulos istoriją", — padarė išvadą Kudriakovas.

  Pasak Kudriakovo, tanko įgulai — jauni vaikinai, 18-20 metų amžiaus. Tyrinėtojai tikisi nustatyti jų vardus archyve, surasti artimuosius. Tam iš kiekvieno rasto karininko palaikų buvo paimti mėginiai DNR tyrimui.

  Археологические раскопки на месте прорыва 5-ой ударной армии Южного фронта, архивное фото
  Tyrinėtojai dirba tanko KV-1 aptikimo vietoje

  KV-1 (pavadintas TSRS partijos veikėjo Klimento Vorošilovo vardu) — tai sunkusis Didžiosios Tėvynės karo laikų tankas, aprūpintas 76 mm patranka. Jis buvo gaminamas nuo 1939 metų rugpjūčio iki 1942 metų. Taip pat dalyvavo kare su Suomija.

  Dar šia tema

  Kas rašoma apie Antrąjį pasaulinį karą įvairių šalių vadovėliuose
  Kaip vyko Baltarusijos išvadavimas nuo nacių — archyvinis vaizdo įrašas
  Leningrado regione rastos nacių koncentracijos stovyklos kalinių palaikų liekanos
  Ekspertas: Vakarai nori atimti iš Rusijos pergalę Didžiajame Tėvynės kare
  Tegai:
  Ukraina, Rusija, Didysis Tėvynės karas, TSRS, tankas

  Svarbiausios temos