10:51 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas papasakojo, ką reikia nuveikti siekiant įveikti tarpusavio baimes ir "nesveiką" padėtį pasaulinėje saugumo sistemoje

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Rusijos vadovas Vladimiras Putinas interviu Italijos laikraščiui "Corriere della Sera" pasidalino savo mintimis apie pasaulio saugumo sistemą.

  Rusijos prezidentas bendravo su Italijos žurnalistais prieš vizitą į Apeninus, kur  Rusijos vadovas planuoja susitikti su Italijos valdžios atstovais ir su Romos popiežiumi.

  Putinas, atsakydamas į klausimą apie tarpusavio baimes, kurias valstybės jaučia viena kitai, atsakė, kad "blokuojančios filosofijos" ir kitų archajiškų liekanų atsisakymas padėtų įveikti šias nesveikas baimes.

  Jo nuomone, šiuolaikinio pasaulio saugumo sistema turi būti vieninga ir nedalijama visoms šalims.

  "Norint įveikti dabartinę "nesveiką" situaciją, būtina atsisakyti archajiškų, "šaltojo karo", "apribojimo", "blokavimo filosofijos" koncepcijos. Saugumo sistema turi būti vieninga ir nedaloma", — sakė Putinas.

  Jis pabrėžė, kad ši vieninga saugumo sistema turėtų būti pagrįsta pagrindiniais tarpvalstybinio bendravimo principais, kaip išdėstyta JT Chartijoje ir Helsinkio konvencijoje. Tai, visų pirma, yra jėgos ar grasinimo panaudoti jėgą nebuvimas, nesikišimas į suverenių valstybių vidaus reikalus ir taikus, politinis ginčų sprendimas.

  Putinas, atsakydamas į žurnalisto klausimą apie Rusijos "įsikišimą į rinkimų procesus Europos Sąjungoje", pareiškė, kad "Rusija nesikišo ir neketina kištis į ES valstybių narių ir kitų pasaulio šalių vidaus reikalus".

  Rusijos vadovas pareiškė, kad tai yra esminis skirtumas tarp Rusijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų bei daugelio jų sąjungininkų.

  Be to, Putinas pažymėjo, kad Rusijos pusė yra suinteresuota atkurti visapusišką Rusijos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimą, išlaikant taiką, saugumą ir stabilumą bendrame kontinente.

  "Rusija yra pasirengusi konstruktyviam bendradarbiavimui su visomis politinėmis jėgomis, už kurias balsavo  Europos rinkėjai", — sakė  Putinas.

  Dar šia tema

  Putinas: šiuolaikiniame pasaulyje reikia atviro ir laisvo keitimosi nuomonėmis
  Putinas pasirašė įstatymą dėl INF sutarties pristabdymo
  Putinas pasisakė apie savo planus po 2024-ųjų
  Tegai:
  saugumas, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos