11:38 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  92

  Vilnius tęsia visiškos Rusijos ir rusakalbės žiniasklaidos diskriminacijos politiką, sakė Zacharova

  VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova paragino tarptautines organizacijas atsakyti į Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) sprendimą blokuoti prieigą prie septynių Rusijos televizijos programas transliavusias svetaines.

  Anksčiau komisija teigė, kad interneto svetainių veikla yra neteisėta, nes jų vadovai nepranešė LRTK apie televizijos programų transliavimo paslaugų teikimą Lietuvos gyventojams.

  Zacharova pažymėjo, kad Lietuvoje dažnai draudžiama naudotis informacijos šaltiniais rusų kalba. Ji pavadino LRTK veiksmus "totalia diskriminacija".

  "Oficialus Vilnius tęsia atviros Rusijos ir rusakalbių žiniasklaidos diskriminacijos politiką, atvirai imdamasi informacijos erdvės "valymo" priemonių ", — sakė ji.

  Zacharova pabrėžė, kad tokios priemonės grubiai pažeidžia pagrindinius tarptautinės teisės principus.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija paragino atitinkamas tarptautines struktūras, įskaitant ESBO atstovus žiniasklaidos laisvės kalusimais, reaguoti į šiuos Lietuvos veiksmus.

  Be to, pasak Zacharovos, Maskva norėtų išgirsti Briuselio vertinimus, kiek Lietuvos "atviras pasityčiojimas" iš žodžio ir žiniasklaidos laisvės atitinka jos atsidavimui "Europos demokratinėms vertybėms".

  Anksčiau LRTK apskaičiavo ne Europos programų dalį per savaitę Lietuvos televizijoje ir gautus duomenis palygino su 2018 ir 2019 metais.

  Remiantis LRTK tyrimu, televizijoje dominuoja amerikiečių sukurtos programos. Rusijos produkcija buvo antroje vietoje, tačiau 2019 metais jos laikas sumažėjo daugiau nei 20 valandų, palyginti su 2018 metais — nuo 95 valandų ir 33 minučių iki 75 valandų ir aštuonių minučių.

  Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Laurynas Kasciūnas, pagarsėjęs savo rusofobiška pozicija, teigė, kad sumažėjusi Rusijos gamybos laidoms mažėja Lietuvos "priklausomybė" nuo Kremliaus informacijos erdvės.

  Tuo tarpu Rusijos Federacijos Dūma pažymėjo, kad Lietuvai nenaudinga rodyti savo piliečiams realybę, kurioje gyvena Sankt Peterburgo ir Maskvos gyventojai, nes Rusijos ekonomika yra daug stabilesnė už Lietuvos.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos Tarptautinio humanitarinių ir politinių studijų instituto ekspertas Vladimiras Bruteris pažymėjo, kad daugelis Lietuvos piliečių norėtų pagerinti santykius su Rusijos Federacija, tačiau Lietuvos valdžia stengiasi padaryti taip, kad jie neturėtų pasirinkimo.

  Rusijos televizijos transliavimo apribojimas

  Lietuvoje ne kartą bandyt apriboti rusiškos televizijos kanalų transliavimą. Taigi, balandžio pradžioje LRTK ketino apriboti kanalo "Rossija 24" transliaciją dėl valstybės Dūmos pavaduotojo Vladimiro Žirinovskio pareiškimų.

  Rusijos valstybinės televizijos ir radijo transliavimo bendrovės Tarptautinių ryšių direktorato direktorius Piotras Fedorovas paminėjo, kad šiuo atveju galimi reikalavimai apriboti kanalo transliavimą nėra teisiškai pagrįsti.

  Anksčiau LRTK paskelbė pažeidimus dviejų rusiškų kanalų programose, kurios tariamai skleidė "melagingą" informaciją apie lietuvių "partizanus".

  Anot LRTK, buvo pateikta "melaginga" informacija, kad per antrąjį pasaulinį karą daugelis "partizanų" tapo kolaborantais ir dalyvavo civilių, ypač žydų bendruomenės, žudymų procese.

  Anksčiau Zacharova pabrėžė, kad Baltijos šalių valdžios institucijos vykdo Rusijos žiniasklaidos teisių pažeidimo politiką, kuri pažeidžia rusakalbių gyventojų interesus. Tai daroma dalyvaujant Europos Sąjungos institucijoms.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  MIA "Rossija segodnia" pakomentavo situaciją dėl Sputnik Lietuva
  Latvijos ministras pasipiktino, kad Belgijoje galima žiūrėti RT
  Kodėl rusofobai nusitaikė į Sputnik
  Rusijos deputatas: Pentagonas per žiniasklaidą nori įteisinti "Rusijos agresiją"
  Tegai:
  Marija Zacharova, Rusijos žiniasklaida, Lietuva

  Svarbiausios temos