04:41 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  189

  Už 75 kilometrų nuo Krymo pusiasalio buvo perimtas patrulinis priešlaivinis lėktuvas Boeing P-8 Poseidon , skirtas aptikti ir sunaikinti priešo povandeninius laivus

  VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Internete pasirodė JAV karinių jūrų pajėgų lėktuvo P-8A Poseidon perėmimo už 75 kilometrų nuo Krymo vaizdo įrašas. Daroma prielaida, kad jį perėmė Rusijos naikintuvas. Atitinkamą informaciją paskelbė savo Twitter paskyroje žurnalistas Aleksandras Kocas.

  ​Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip naikintuvas priartėja prie JAV lėktuvo, po to lydi jį saugiu atstumu. Tuo tarpu lėktuvų fone galima pamatyti Krymo pusiasalio kontūrą.

  Sprendžiant iš kai kurių kadrų, filmavo vaizdo įrašą naikintuvo "Su-27" pilotas.

  ​Kaip patikslina monitoringo resursas "PlaneRadar", P-8A Poseidon pakilo iš aviacijos bazės Italijoje liepos 3 dienos vakare, po to atliko žvalgybą išilgai Rusijos Juodosios jūros pakrantės.

  Boeing P-8 Poseidon — patrulinis priešlaivinis lėktuvas, skirtas aptikti ir sunaikinti priešo povandeninius laivus patruliavimo, žvalgybos, dalyvavimo priešlaivinėse ir gelbėjimo operacijose.

  Pastaruoju metu užsienio šalių nepilotuojamieji aparatai ir žvalgybiniai lėktuvai vis dažniau pasirodo prie Rusijos sienų. Jie pastebimi virš Juodosios jūros, netoli Kaliningrado srities, taip pat netoli Rusijos bazių Sirijoje.

  Pavyzdžiui, per pastaruosius metus Rusijos oro ir kosmoso pajėgų radiotechniniai kariuomenės padaliniai aptiko daugiau kaip 980 tūkst. skraidymo aparatų.

  Rusijos gynybos ministerija ne kartą reikalavo, kad Pentagonas sustabdytų provokacijas, Rusijos teritorijų stebėjimą, tačiau JAV nereaguoja į Maskvos raginimus.

  Dar šia tema

  "Jūrų valdovė" jau nebe ta. Kodėl Didžioji Britanija turėtų pamiršti Baltijos jūrą
  "Duokit pinigų": ką KAM nori įsigyti prie "auksinių šaukštų"
  Karo ekspertas: Rusija neliks abejinga, žinodama apie NATO žvalgybą prie savo sienų
  Tegai:
  kariniai lėktuvai, Rusija, Krymas, JAV

  Svarbiausios temos