03:33 2019 Liepos 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.4625
  Palydovo Glonass paleidimas, archyvinė nuotrauka

  Palydovas "Glonass-K" tęsia darbą po neplaninės techninės apžiūros

  Минобороны РФ
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  11 0 0

  Pasak instituto svetainės, palydovas "Glonass-K", kurio sistemos numeris 702, buvo paleistas į kosmosą 2014 metais, sugrąžintas po 12.00 val. Maskvos laiku (laikas sutampa su Lietuvos), po apžiūros, apie kurią iš anksto nebuvo pranešta

  VILNIUS, liepos 10— Sputnik. Naujos kartos navigacinis palydovas "Glonass-K", kuriam trečiadienį atlikta neplaninė techninė apžiūra, dabar vėl dirba pagal numatytą planą, rašo RIA Novosti su nuoroda į CNIImash tyrimų institutas.

  Instituto svetainė pabrėžia, kad palydovas "Glonass-K" su sistemos numeriu 702, paleistas į kosmosą 2014 metų gruodžio mėnesį, sugrąžintas po 12.00 val. Maskvos laiku (laikas sutampa su Lietuvos), po apžiūros, apie kurią iš anksto nebuvo pranešta.

  Raketos Soyuz- 2.16 su palydovu Meteor- M paleidimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Мамонтов

  CNIIMash — pirmaujantis "Roskosmos" mokslinis institutas, kuris vadovauja Rusijos segmento skrydžių valdymo centrui ir valdo taikomųjų mokslų palydovus tarptautinėje kosminėje stotyje.

  Pirmasis "Glonass-K" palydovas buvo paleistas į kosmosą 2011 metų vasario mėnesį. Antrasis "Glonass-K" buvo paleistas į orbitą 2014 metų gruodžio mėnesį, o nuo 2016 metų vasario mėnesio jis dirba pagal tikslinę paskirtį.

  Naujos kartos "Glonass-K" ir "Glonass-K2" palydovai skiriasi nuo ankstesnės kartos "Glonass-M" palydovų spinduliuojamų navigacijos signalų (5 "Glonass-M", 7 ir 9 signalai — iš "Glonass-K" ir "Glonass-K2") gausa ir ilgu tarnavimo laiku (7 metai "Glonass-M", 10 metų – "Glonass-K" ir "Glonass-K2").

  Šiuo metu Rusijos GLONASS pasaulinės navigacijos palydovų sistemos orbitinę grupę sudaro 27 erdvėlaiviai (25 "Glonass-M" ir du "Glonass-K"), iš kurių 23 veikia pagal tikslinę paskirtį, du — orbitoje, vienas — skrydžio bandymuose ir vienas — techninėje apžiūroje. Kad aprėptų Žemę sistemos navigaciniais signalais, reikalingi 24 veikiančių palydovų.

  Dar šia tema

  Rusija atskleidė, kur Amerika gamina INF uždraustas raketas
  Į kosmosą iškelti du Lietuvoje pagaminti kosminiai palydovai
  EKA parodė, kaip palydovai išsilydo Žemės atmosferoje
  Tegai:
  Rusija, palydovas

  Svarbiausios temos