09:30 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Pasak instituto svetainės, palydovas "Glonass-K", kurio sistemos numeris 702, buvo paleistas į kosmosą 2014 metais, sugrąžintas po 12.00 val. Maskvos laiku (laikas sutampa su Lietuvos), po apžiūros, apie kurią iš anksto nebuvo pranešta

  VILNIUS, liepos 10— Sputnik. Naujos kartos navigacinis palydovas "Glonass-K", kuriam trečiadienį atlikta neplaninė techninė apžiūra, dabar vėl dirba pagal numatytą planą, rašo RIA Novosti su nuoroda į CNIImash tyrimų institutas.

  Instituto svetainė pabrėžia, kad palydovas "Glonass-K" su sistemos numeriu 702, paleistas į kosmosą 2014 metų gruodžio mėnesį, sugrąžintas po 12.00 val. Maskvos laiku (laikas sutampa su Lietuvos), po apžiūros, apie kurią iš anksto nebuvo pranešta.

  Raketos Soyuz- 2.16 su palydovu Meteor- M paleidimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Мамонтов

  CNIIMash — pirmaujantis "Roskosmos" mokslinis institutas, kuris vadovauja Rusijos segmento skrydžių valdymo centrui ir valdo taikomųjų mokslų palydovus tarptautinėje kosminėje stotyje.

  Pirmasis "Glonass-K" palydovas buvo paleistas į kosmosą 2011 metų vasario mėnesį. Antrasis "Glonass-K" buvo paleistas į orbitą 2014 metų gruodžio mėnesį, o nuo 2016 metų vasario mėnesio jis dirba pagal tikslinę paskirtį.

  Naujos kartos "Glonass-K" ir "Glonass-K2" palydovai skiriasi nuo ankstesnės kartos "Glonass-M" palydovų spinduliuojamų navigacijos signalų (5 "Glonass-M", 7 ir 9 signalai — iš "Glonass-K" ir "Glonass-K2") gausa ir ilgu tarnavimo laiku (7 metai "Glonass-M", 10 metų – "Glonass-K" ir "Glonass-K2").

  Šiuo metu Rusijos GLONASS pasaulinės navigacijos palydovų sistemos orbitinę grupę sudaro 27 erdvėlaiviai (25 "Glonass-M" ir du "Glonass-K"), iš kurių 23 veikia pagal tikslinę paskirtį, du — orbitoje, vienas — skrydžio bandymuose ir vienas — techninėje apžiūroje. Kad aprėptų Žemę sistemos navigaciniais signalais, reikalingi 24 veikiančių palydovų.

  Dar šia tema

  Rusija atskleidė, kur Amerika gamina INF uždraustas raketas
  EKA parodė, kaip palydovai išsilydo Žemės atmosferoje
  Tegai:
  Rusija, palydovas

  Svarbiausios temos