07:14 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  141

  Kaip pabrėžė Zacharova, Lietuvos valdžios institucijos šalina iš informacinės erdvės nepageidaujamą žiniasklaidą

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova pakomentavo Lietuvos valdžios institucijų ketinimą užblokuoti naujienų agentūrą "Sputnik Lietuva", praneša Sputnik Telegram-kanalas.

  Kaip pabrėžė diplomatė, Vilnius tęsia "informacinės erdvės valymo politiką" prieš bet kokius alternatyvios nuomonės šaltinius.

  Zacharovos vertinimu, visus Lietuvos valdžios institucijų veiksmus galima pavadinti ne kaip kitaip, kaip tik "atviromis represijomis prieš nepageidaujamą žiniasklaidą".

  Anksčiau Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) priėmė sprendimą blokuoti prieigą prie "Sputnik Lietuva" svetainės dėl neva pažeistų autorinių teisių. LRTK pranešime buvo pažymėta, kad 2019 metų liepos 3 dieną į LRTK su prašymu kreipėsi VšĮ "Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija" (LRT) nurodydama, kad minėtoje interneto svetainėje "savavališkai ir neteisėtai be LRT sutikimo perspausdinama LRT priklausanti informacinė medžiaga (straipsniai)".

  Draudimas įsigalios tik po to, kai jį išduos Vilniaus apygardos administracinis teismas.

  Išpuoliai prieš "Sputnik Lietuva" sustiprėjo iškart po prezidento rinkimų. "Sputnik Lietuva" buvo viena iš nedaugelio žiniasklaidos priemonių už Lietuvos ribų, kuri išsamiai apžvelgė tiek abu prezidento rinkimų turus, tiek referendumus, tiek rinkimus į EP. Šių metų gegužės 28 dieną "Sputnik Lietuva" vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste, praėjus dviem dienoms po antrojo prezidento rinkimų turo.

  Jis buvo apieškotas ir apklaustas, o tada jam buvo įteiktas dokumentas, kuriame buvo pasakyta, kad jis kelia "grėsmę šalies nacionaliniam saugumui". Žurnalistas, Latvijos pilietis, buvo įtrauktas į nepageidaujamų asmenų sąrašą, jam uždrausta atvykti į Lietuvą penkerius metus.

  Pasak Kasemo, apklausos metu Lietuvos tarnybų atstovai uždavinėjo klausimus apie agentūros darbą, ypač juos domino informacijos šaltiniai. 

  Dar šia tema

  Simonian pakomentavo Londono atsisakymą akredituoti Sputnik ir RT
  Britanijos URM taip ir neatsakė Rusijai, kodėl neakreditavo "Sputnik" ir "RT" žurnalistų
  Rusijos žurnalistų sąjunga: "Sputnik" uždraustas, nes jis ne toks kaip vietos kanalai
  Tegai:
  Sputnik Lietuva, Rusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos