11:02 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  83

  Rusijos politikas pastebėjo, kad Lietuvos pareiškimai buvo pateikti politinės kovos kontekste, ir ragino žiūrėti į juos ramiai

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Nikolajus Ryžakas pakomentavo Lietuvos deputatų reikalavimą įtraukti jį į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, sąrašą.

  Ketvirtadienį Lietuvos Seimo delegacijos ESBO PA nariai Rūta Miliūtė, Laurynas Kasčiūnas ir Vytautas Bakas siūlo įtraukti Rusijos Dūmos narį Nikolajų Ryžaką į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, sąrašą.

  Seimūnai pareiškė, kad ESBO PA sesijoje Ryžakas savo oficialiame pasisakyme "pripažino ir pateisino Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių gyventojų masinius trėmimus, kuriuos pokario laikotarpiu vykdė Sovietų Sąjunga". Be to, Lietuvos parlamentarai buvo pasipiktinę, kad Rusijos Dūmos atstovas apkaltino Baltijos šalių gyventojus bendradarbiavimu su nacistine Vokietija.

  Ryžakas pareiškė, kad ne pateisino, o pripažino istorinį faktą apie Baltijos šalių gyventojų deportaciją.

  "Žinoma, tai neturėjo tokio masinio pobūdžio, bet toks faktas buvo. Jie patys sakė ir pasakė, kad jie buvo išsiųsti — tie, kurie kalbėjo, ir jų artimieji. Aš sakau: taip, toks faktas buvo. Na, kadangi jie taip nusprendė, tai yra jų sprendimas, todėl mes turime žiūrėti į tai ramiai", — sakė jis interviu Sputnik Lietuva.

  Pasak politiko, šis pareiškimas buvo pateiktas politinės kovos kontekste. Ryžakas taip pat išreiškė pasitikėjimą, kad "viską išspręs istorija".

  "Kadangi žmonės mano, kad taip geriau pasiekti (savo tikslų — Sputnik), tai jų pasirinkimas, aš negaliu padaryti įtakos, galiu tik giliai apgailestauti, kad šie žmonės išlieka savo pozicijose. Šią žmonių kategoriją aš vadinu "amžinai praeityje"", — pareiškė jis.

  Konservatorių partija yra žinoma dėl savo rusofobinės pozicijos bei radikalių pareiškimų. Partijos nariai siūlė įteisinti sovietų karių memorialų griovimą, pripažinti Lietuvos komunistų partiją kaip "nusikalstamą organizaciją" ir įspėti Lietuvos universitetų studentus apie "Rusijos agresiją".

  Dar šia tema

  Politologas: ES nereikia tokių politikų, kaip Lietuvos prezidentė
  Dūma atsakė į Lietuvos ir Ukrainos kritiką Rusijos rezoliucijos ESBO atžvilgiu
  Kodėl Vanagas, o ne Vytautas?
  Vilnius nori pervadinti alėją, kuri pavadinta nacių rėmėjo vardu
  Tegai:
  Lietuva, Rusijos Dūma

  Svarbiausios temos