16:42 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  211

  Rusijos vadovas atsiuntė Lietuvos prezidentui sveikinimo raštą

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atsiuntė Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai sveikinimą tapus Lietuvos prezidentu, skelbia Rusijos ambasados Lietuvoje spaudos tarnyba.

  "Gerbiamas pone Nausėda, priimkite sveikinimus pradėjus eiti Lietuvos Respublikos prezidento pareigas. Linkiu Jums sėkmės, taip pat sveikatos ir gerovės. Su pagarba, Vladimiras Putinas", — rašome sveikinime.

  Penktadienį iškilmingame Lietuvos Seimo posėdyje įvyko Nausėdos inauguracija. Naujasis vadovas prisiekė tautai, pažadėjo išlikti ištikimas valstybei ir Konstitucijai, gerbti ir vykdyti įstatymus, taip pat apsaugoti Lietuvos žemių vientisumą.

  Prisiekęs Nausėda paskelbė, kad planuoja išlaikyti euroatlantinę Lietuvos integraciją ir glaudžius santykius su ES ir JAV. Be to, jis pažymėjo, kad reikia plėtoti santykius su kaimyninėmis šalimis — Lenkija, Latvija ir Estija.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad pirmojoje spaudos konferencijoje po rinkimų Lietuvos prezidentas Nausėda pareiškė, kad Vilniaus požiūris į Maskvą nepasikeis. Pasak jo, antraip "Lietuva parodys, kad ji išduoda savo partnerius Ukrainoje".

  Ekspertas Aleksandras Nosovičiuss pažymėjo, kad Nausėda dar turi galimybę normalizuoti santykius su Rusijos Federacija, nes jis nepasisako taip garsiai apie Rusiją, kaip tai darė Grybauskaitė. Tačiau, anot jo, Nausėda nėra prorusiškas politikas, o skandinavų verslas, kuris jį remia, nėra suinteresuotas gerinti Rusijos ir Lietuvos santykius.

  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos