16:35 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Miesto valdžia jau išsiaiškino produktų saugojimo vietas ir gabentojus

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Kaliningrado savivaldybės kontrolės komiteto vadovas Jevgenijus Černyševas interviu "Kaliningrad.ru" metu papasakojo apie būdus, kaip kovoti su sankciniais produktais, importuojamais iš Lenkijos.

  Černyševas pabrėžė, kad daugiausia asmenys importuoja prekes iš Lenkijos neteisėtai.

  "Mes išsiaiškinome, kur šie asmenys saugo savo produktus, kaip jie atsiveža juos į pardavimo vietas, kokiomis mašinomis ir kas jie yra... Iš esmės mes žinome visus šiuos žmones, jie ne pirmus metus taip dirba Kaliningrade", — paaiškino jis.

  Norėdama išspręsti šią problemą, miesto valdžia bendradarbiauja su policija ir kitomis įstaigomis, taip pat kuria teisinius mechanizmus.

  "Rengiamas mūsų regiono administracinių teisės aktų pakeitimo projektas, siekiant išplėsti galimybę taikyti sankcijas, tarp jų ir prekybininkams. Pažiūrėsime, kaip mūsų teisės aktų leidėjai į tai reaguos", — sakė jis.

  Visų pirma, Černyševas papasakojo, kad komitetas jau sugebėjo "išvyti" automobilį iš arkos netoli "Kaliningrad" viešbučio, pačiame miesto centre, kuriame buvo pardavinėjami lenkiški sankciniai produktai. Tačiau nelegaliai ten vis tiek kartais prekiaujama, pridūrė jis.

  Šiuo metu miesto administracija taip pat ieško galimybių suteikti piliečiams teisėtas prekybos vietas. Daugiausia dėmesio skiriama pensininkams, kurie nori pardavinėti daržoves, vaisius ir gėles iš savo sodų.

  Černyševas papasakojo apie idėją sukurti mažus turgelius skirtingose miesto dalyse. Kai kurios vietos gali priklausyti verslininkams, kurie savo lėšomis užtikrintų tvarką teritorijoje, o likusią dalį užimtų pensininkai ir ūkininkai.

  Praėjusią savaitę Baltarusijoje pradėtas tyrimas prieš verslininką, kuris galimai dalyvauja neteisėtoje sankcinių produktų pervežimo iš Lenkijos ir Lietuvos į Rusiją veikloje.

  Tyrimo duomenimis, neteisėtos veiklos organizatoriai už sankcinius produktus sumokėjo iš ofšorinių įmonių sąskaitų.

  Verslininkas, neturintis dokumentų, patvirtinančių produktų apmokėjimo išlaidas, mokesčių deklaracijose pateikė melagingą informaciją.

  Į Rusiją dažnai bandoma įvežti sankcinius produktus iš Lenkijos ir Lietuvos. 2014 metais Maskva įvedė embargą maisto produktams — draudimą importuoti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maistą iš šalių, kurios prisijungė prie antirusiškų sankcijų. Kalbama apie JAV, ES šalis, Kanadą, Australiją ir Norvegiją. Nuo 2016 metų — ir Ukrainą.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskva yra pasirengusi panaikinti draudimą, jei Europos partneriai pasielgs taip pat. Rusija ne kartą pabrėžė, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Dar šia tema

  Rusija grąžino į Lietuvą didelę braziliškų mangų partiją
  Rusija grąžino Lietuvai beveik toną bananų
  Tegai:
  produktai, sankcijos, Rusija, Kaliningradas

  Svarbiausios temos