22:21 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Naujoje bazėje bus saugomos Baltijos laivyno karinės atsargos

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Kaliningrado srityje baigtas statyti naujas karinis arsenalas, skirtas kompleksiniam Rusijos karinių jūrų pajėgų Baltijos laivyno raketų, jūrinių povandeninių ginklų ir artilerijos šaudmenų saugojimui. Apie tai pranešama Rusijos gynybos ministerijos interneto svetainėje.

  Lietuvos kariuomenės kariai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Мариус Баранаускас

  Gynybos ministro pavaduotojas Timuras Ivanovas patikrino naują karinį objektą ir pareiškė, kad jis atitinka šiuolaikinius reikalavimus ir visiškai patenkina Baltijos laivyno poreikius.

  Rusijos gynybos ministerija taip pat pažymėjo, kad rajone, kuriame įkurtas karinis objektas, gerai išvystytas greitkelių tinklas, kas leidžia sklandžiai veikti visiems arsenalo padaliniams.

  Naujų karinių objektų statyba pasienyje su Europa yra būtina priemonė, kurios Rusija imasi, atsižvelgdama į tai, kad NATO stiprina savo pajėgas. Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, Europos ir ypač Baltijos šalys yra suinteresuotos dislokuoti NATO karinius kontingentus savo teritorijose, kad atremtų "galimą Rusijos agresiją".

  Rusijos Federacijos saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojo Michailo Popovo vertinimu, Aljanso greitojo reagavimo pajėgų skaičius per dvejus metus išaugo nuo 25 tūkst. iki 40 tūkst., tai yra, padidėjo pusantro karto.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Aukos vaidmens atlikti nenorit? Kuo baigsis proamerikietiškos Europos istorija
  Analitikas: Putinas suteikia Lietuvai šansą "grįžti į sveiką protą"
  Ekspertas: po oro gynybos sistemų Baltijos šalyse atsiras puolamasis ginklas
  Nuo Baltijos iki Vašingtono: ką sugeba Tu-160 strateginiai bombonešiai
  Tegai:
  ginkluotė, Rusijos karinis jūrų laivynas, Baltijos laivynas, Rusija

  Svarbiausios temos