22:48 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  Kaip teigė Kaliningrado srities Kultūros ir turizmo ministerijos atstovai, kol kas apie naują paslaugą turistai atsiliepia labai teigiamai

  VILNIUS, liepos 20 ― Sputnik. Elektroninių vizų paklausa tarp užsienio turistų "pranoko didžiausius lūkesčius", teigė Kaliningrado srities kultūros ir turizmo ministras Andrejus Jermakas. 

  Pasak "Obzor" leidinio, Jermakas tai sakė per susitikimą su turizmo kompanijų atstovais ir žurnalistais Rusijos generaliniame konsulate, Klaipėdoje.

  "Manęs buvo paklausta, su kuo sieju tokį žmonių susidomėjimą? Visų pirma, mūsų regione kaimyninių valstybių, įskaitant Lietuvos, gyventojai turi daug giminių ir draugų. Ir, žinoma, svarbu ir tai, kad viza yra visiškai nemokama", ― sakė Jermakas.

  Pasak jo, iki šiol buvo gauta tik teigiamų atsiliepimų apie elektroninių vizų servisą, o užsienio turistai neturi problemų dėl paraiškų pateikimo ar sienos kirtimo.

  Ministras dar kartą priminė, kaip galima gauti elektroninę vizą. Likus ne mažiau kaip keturioms dienoms iki numatomos kelionės dienos reikia užpildyti paraišką ir palaukti atsakymo. Šiuo atveju dokumento išdavimui neturi įtakos savaitgaliai ir švenčių dienos.

  Po to dokumentas turi būti išspausdintas arba išsaugotas išmaniajame telefone. Kirtus sieną, kontrolės punkte reikia pateikti pareigūnams popierinę arba elektroninę dokumento versiją.

  Jermakas taip pat paragino užsienio svečius nepamiršti savo pasų. 

  Pasak ministro, su šia viza galima keliauti beveik bet kokiu transportu ― automobiliu, dviračiu arba lėktuvu. Vienintelė išimtis yra traukinys, tačiau valdžios institucijos planuoja išspręsti šį klausimą per ateinančius du mėnesius.

  Nuo 2019 metų liepos 1 dienos 53 užsienio valstybių piliečiai gali gauti nemokamą vienkartinę elektroninę vizą į Kaliningrado sritį. 

  Viza suteikia galimybę viešėti Kaliningrado srityje ne ilgiau kaip aštuonias paras nuo atvykimo dienos, ji galioja 30 dienų. Užsieniečiai, gavę elektronines vizas į Kaliningrado sritį, gali būti ir keliauti tik šiame regione. Kitą kartą įforminti vizą galima pasibaigus esamo elektroninio dokumento galiojimui.

  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
  © Sputnik /
  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį

  Dar šia tema

  Paraišką dėl elektroninės vizos į Kaliningradą pateikė daugiau nei 4000 žmonių
  Elektroninių vizų į Kaliningradą daugiausia kreipiasi lietuviai
  Kaliningrade papasakota, kaip kovoti su lenkiškais sankciniais produktais
  Tegai:
  lietuviai, viza, Kaliningradas

  Svarbiausios temos