15:42 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Ministras išreiškė Rusijos norą šiuo klausimu palaikyti konstruktyvų dialogą su visomis organizacijos šalimis

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas aptarė su ESBO vyriausiuoju komisaru tautinių mažumų klausimais Lamberto Zanieru (Lamberto Zannier) blogėjančią rusakalbių gyventojų padėtį Baltijos šalyse ir Ukrainoje, praneša Rusijos URM spaudos tarnyba.

  Pranešama, kad Lavrovas atkreipė Zaniero dėmesį į rusakalbių tautinės mažumos atstovų Baltijos šalyse ir rusakalbių gyventojų Ukrainoje padėtį, taip pat į skandalingus įstatymus "Dėl švietimo" ir "Dėl ukrainiečių kalbos kaip valstybinės kalbos funkcionavimo".

  Lavrovas taip pat aptarė klausimus, susijusius su masinės nepilietybės problema Latvijoje ir Estijoje.

  Ministras pabrėžė, kad svarbu apsaugoti visas tautinių mažumų teises ESBO erdvėje, taip pat pabrėžė, kad Rusija nusiteikusi į konstruktyvų dialogą su visomis šalimis – organizacijos narėmis šiuo klausimu.

  Šiandien Baltijos šalyse klesti antirusiškos nuotaikos tarp valdžios atstovų. Ryga ir Talinas sistemingai pažeidžia rusakalbių piliečių teises, engia mokymąsi rusų kalba ir stengiasi išstumti ją iš viešojo gyvenimo. Be to, Lietuvos, Latvijos ir Estijos politikai yra žinomi dėl savo rusofobinių pareiškimų ir nepagrįstų kaltinimų Maskvos atžvilgiu.

  Pavyzdžiui, Baltijos šalių valdžios reguliariai pareiškia, kad Maskva, naudodamasi rusų kalba, tariamai bando "daryti įtaką" Baltijos šalių vidaus reikalams.

  Interviu Sputnik Lietuva žmogaus teisių aktyvistas Aleksandras Gaponenko papasakojo, kad kova su rusakalbiais vyksta visose Baltijos šalyse, pakaitomis sustiprėdama vienoje ar kitoje respublikoje. Jis pažymėjo, kad engti žmones pagal jų politinius įsitikinimus ar etninę priklausomybę visiškai nepriimtina pagal Europos teisę.

  Dar šia tema

  Rusakalbiai Baltijos šalių politikai: asimiliacija ar integracija
  Politologas: naujasis parlamentas parems idėją mokyti tik estų kalba
  Rygos oro uoste buvo apieškoti iš Maskvos grįžę Latvijos politikai
  Pranoko Latviją: Ukrainoje priimtas įstatymas dėl ukrainiečių kalbos išskirtinumo
  Latvijos gyventoja supyko dėl skaitiklio instrukcijos rusų kalba
  Dūma siūlo supaprastinti Rusijos pilietybės suteikimo Lietuvos gyventojams tvarką
  Tegai:
  ESBO, rusakalbiai, Baltijos šalys, Rusija, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos