03:42 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Daugelio aplinkai kenksmingų įmonių savininkai nerekultivuoja užterštos teritorijos ir palieka gamyklas ir jų teritorijas likimo valiai

  VILNIUS, liepos  24 — Sputnik. Vienos iš Irkutsko regiono chemijos gamyklų teritorija reikalauja skubios rekultivacijos. Priešingu atveju, regione gali įvykti rimta ekologinė katastrofa, panaši į Černobylio AE avariją. Apie tai interviu Rusijos laikraščiui "Izvestija" sakė Federalinės gamtos išteklių priežiūros tarnybos vadovė Svetlana Radionova.

  Kalbama apie gamyklą "Usoliekhimprom", kuri gamina chlorą ir kitas pavojingas chemines medžiagas.

  Pasak tarnybos vadovės, gamyklos savininkai "negražiai pasielgė", pasisavinę visas galimas pajamas iš įmonės ir palikę ją likimo valiai. Apleista gamykla yra labai pavojinga dėl didelės gyvsidabrio koncentracijos jos teritorijoje.

  "Gamyklos korpusuose yra konteinerių su pavojingomis cheminėmis medžiagomis, dalį jų veikia slėgis. Niekas nežino, kas ten yra. Gręžinius, iš kurių kažkada išgautas druskos tirpalas, pripildė naftos atliekomis. Šalia teka Angaros upė, ir jei gręžinio turinys išsiverš į aplinką, upė bus užteršta. Tiesą sakant, tai yra ekologinės katastrofos teritorija", — sakė Radionova.

  Pasak tarnybos vadovės, "Usoliekhimprom" teritorija turi būti skubiai rekultivuota, antraip šalyje kyla "antrojo ekologinio Černobylio" grėsmė.

  Kaip pabrėžė Radionova, Rusijoje yra daugybė panašių objektų. Aplink juos esantys derlingi dirvos sluoksniai ir vanduo užteršiami, miškai nukertami.

  Savininkų aplaidumo problemą galima išspręsti pakeitus įstatymus, kai tokias aplinkai pavojingas įmones būtų galima steigti tik pagal finansines garantijas.

  Dar šia tema

  Virtuali kelionė: kur buvo filmuojamas serialas "Černobylis"
  Britų specialiosios pajėgos Estijoje stebi Rusiją, rašo žiniasklaida
  Buvęs Rados deputatas parodė, kuo pavirto Krymo blokada ukrainiečiams
  Tegai:
  Černobylis, ekologinė nelaimė, Rusija

  Svarbiausios temos