05:21 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Kaip pažymėjo Rusijos URM, ES reguliariai nurodo kitoms valstybėms, kaip reikėtų laikytis žodžio laisvės standartų, tačiau nepastebi savo valstybių narių pažeidimų Londone, Paryžiuje, Berlyne ir Baltijos respublikose

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija mano, kad Latvijos valdžios institucijų sprendimas blokuoti tinklalapį "Baltnews.lv" yra Rygos noras pašalinti iš savo informacinės erdvės nepriklausomą žiniasklaidą. Maskva laukia atitinkamų struktūrų ir nevyriausybinių organizacijų, visų pirma ESBO, reakcijos, rašoma pranešime spaudai.

  Anksčiau Latvijos valdžios institucijos nusprendė blokuoti portalą "Baltnews.lv". Latvijos užsienio reikalų ministerijos teigimu, tinklalapis kelia grėsmę Ukrainos teritoriniam vientisumui.

  "Šiame žingsnyje matome akivaizdų oficialios Rygos norą išvalyti savo informacinę erdvę nuo nepriklausomų ir valstybės nekontroliuojamų žiniasklaidos priemonių. Sprendimo aiškinamojoje dalyje apie prieigos prie svetainės uždarymą kalbama apie tai, kad "Baltnews.lv" tariamai pažeidžia 2014 metų kovo 17 dienos ES sankcijų dėl grėsmės Ukrainos nepriklausomybei, suverenumui ir teritoriniam vientisumui reglamentą. Šiuo atžvilgiu reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad pati Europos Sąjunga, kurios dokumentais remiasi Latvijos valdžios institucijos, nepastebi sistemingų savo valstybių narių žodžio laisvės pažeidimų Londone, Paryžiuje, Berlyne į Baltijos respublikose", — tašoma URM pranešime.

  Kaip pažymėjo ministerija, vietoje to Europos pareigūnai reguliariai nurodo kitoms valstybėms, kaip reikėtų laikytis aukštų Europos Sąjungos žodžio laisvės standartų.

  "Laukiame oficialios Rygos sprendimą smerkiančios reakcijos iš atitinkamų tarptautinių struktūrų ir nevyriausybinių organizacijų, visų pirma, ESBO atstovo žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemo Deziro", — pridūrė ministerija.

  Baltijos šalių valdžios institucijos sistemingai kenkia Rusijos žiniasklaidai. Lietuvoje liepos mėnesį teismas nusprendė užblokuoti prieigą prie "Sputnik Lietuva" respublikos teritorijoje. Toks sprendimas priimtas todėl, kad nacionalinis transliuotojas "LRT" pateikė skundą Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) dėl "autorinių teisių pažeidimo".

  Maskva sukritikavo Lietuvos veiksmus. Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas sakė, kad Lietuva nusprendė "atsikratyti "Sputnik", nes tai, ką agentūra transliuoja, prieštarauja pagrindinių vietinių kanalų politikai".

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pavadino Vilniaus sprendimą "atvira represija prieš nepageidaujamą žiniasklaidą".

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Lietuva tyčiojasi iš žodžio ir žiniasklaidos laisvės, teigia Rusijos URM
  ESBO žiniasklaidos atstovas papasakojo apie Sputnik diskriminacijos atvejus
  ESBO sureagavo į RT ir Sputnik žurnalistų neįleidimą į žiniasklaidos forumą Londone
  Tegai:
  žiniasklaidos laisvė, Latvija, Rusija

  Svarbiausios temos