20:40 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Rusijos žurnalistas tvirtina, jog Ukrainos prezidentas nusiminęs dėl to, kad Putinas nepasveikino jo su pergale prezidento rinkimuose

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Ukrainos prezidentui Vladimirui Zelenskiui pasidarė dar apmaudžiau po to, kai Vladimiras Putinas nusiuntė sveikinimą naujajam Didžiosios Britanijos ministrui pirmininkui Borisui Džonsonui, pareiškė žurnalistas ir televizijos laidų vedėjas Vladimiras Solovjovas.

  "Zelenskiui pasidarė dar apmaudžiau. "Putinas išsiuntė sveikinimo telegramą Džonsonui, jam tapus Britanijos premjeru — Kremlius"", — parašė Solovjovas savo Twitter paskyroje.

  Gegužę Putino spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas į žurnalistų klausimą, ar Rusijos lyderis pasveikins Zelenskį, atsakė, kad Putinas pasveikins Ukrainos prezidentą, kai jis pasieks pirmuosius laimėjimus, spręsdamas Donbaso vidaus konfliktą, ir, jei padės sumažinti įtampą Rusijos ir Ukrainos santykiuose.

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo dėl situacijos Donbase. Ukrainos valdžia nuolat kaltina Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus. 2015 metų sausį Aukščiausioji Rada priėmė dokumentą, kuriame Rusija vadinama "šalimi-agresore".

  Maskva neigia Ukrainos kaltinimus. Rusija ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Trečiadienį karalienė Elžbieta II priėmė Terezos Mei atsistatydinimą iš Didžiosios Britanijos ministro pirmininko pareigų ir paskyrė naują Vyriausybės vadovą Borisą Džonsoną, kuris anksčiau partijos vidaus rinkimuose nugalėjo užsienio reikalų ministrą Džeremį Hantą.

  Dar šia tema

  Kremlius: Višinskio išlaisvinimas galėtų būti pirmasis žingsnis link dialogo su Kijevu
  Europos Parlamentas paragino Rusiją paleisti Ukrainos jūreivius
  Nieko nežada ir nevykdo: kuo unikalūs Ukrainos Aukščiausiosios Rados rinkimai
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos