00:51 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Pasak Rusijos Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto vadovo, Rusijos įgaliojimus bandys nuginčyti, greičiausiai, tie, kurie ir toliau bus užsidegę "kažkokia antirusiška idėja"

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Rusija yra pasirengusi tam, kad kai kurios Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sausio mėnesio sesijos šalys 2020 m. bandys ginčyti jos delegacijos įgaliojimus, ir atitinkamai dirba su visomis politinėmis grupėmis, pasakė Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis per spaudos konferenciją su MIA "Rossija Segodnia".

  "Grįžimas į ETPA nereiškia, kad viskas bus sklandu. Mūsų įgaliojimus bandys nuginčyti 2020 metų sausį... Greičiausiai, tie, kurie ir toliau bus užsidegę kažkokia antirusiška idėja, mėgins mums suduoti smūgį per 2020 metų sausio sesiją, kai kitiems metams bus tvirtinami mūsų delegacijos įgaliojimai. Mes tam pasiruošę, mes dirbame su visomis be išimties politinėmis grupėmis ir su daugumos šalių delegacijomis", — cituoja Sluckio žodžius RIA Novosti.

  2014 metais Rusijos delegacija prarado pagrindines teises ETPA dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą. Būtent dėl šios priežasties sankcijos sugriežtintos. Praėjus trejiems metams, 2017 metų vasarą, Rusija sustabdė kai kuriuos mokėjimus į Europos Tarybos biudžetą, kol bus grąžintos jos delegacijos teisės. Kaip pripažino ETPA, šios priemonės sukėlė finansinių sunkumų: biudžetą prireikė įšaldyti devyniais procentais, deficitas sudarė pusantro milijono eurų.

  Grįžti į Asamblėją buvo gana sudėtinga: kai kurios delegacijos išreiškė didžiulį pasipiktinimą, Kijevas, Tbilisis ir Londonas parengė daugiau kaip 200 rezoliucijos pakeitimų, tačiau tik vienam iš jų pritarta, o balsavimas baigėsi Rusijos naudai.

  Dar šia tema

  Rusijos URM pakomentavo tanklaivio sulaikymą Ukrainoje
  Ukrainos ambasadorius: pasitikėjimas Vokietija susilpnėjo dėl Rusijos
  Paskelbta, kiek Rusija dar skolinga Europos Tarybos biudžetui
  Tegai:
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Rusija

  Svarbiausios temos