01:28 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Rusijos sportininkams jau nebetaikomi apribojimai

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) išsiuntė Rusijos olimpiniam komitetui (ROK) oficialų kvietimą dalyvauti 2020 metų vasaros olimpinėse žaidynėse Tokijuje, pranešama ROK tinklalapyje.

  Kvietimą pasirašė TOK vadovas Tomas Bachas (Thomas Bach).

  Rusija gavo galimybę suformuoti visavertę olimpinę komandą, kuri pasirodys Tokijuje su savo vėliava ir be jokių apribojimų.

  Organizacijos spaudos tarnyba pažymėjo, kad tai liečia ir lengvosios atletikos atstovus, kurie turi oficialų Tarptautinės lengvosios atletikos federacijų asociacijos (IAAF) leidimą dalyvauti varžybose ir gali pereiti olimpinę atranką.

  Jevgenijus Šuklinas, archyvinė nuotruka
  © Sputnik / Рамиль Ситдиков

  Olimpinės žaidynės Tokijuje vyks 2020 metais, nuo liepos 24 dienos iki rugpjūčio 9 dienos.

  2018 metų žiemos olimpinėse žaidynėse Pjongčange, Pietų Korėjoje, Rusijos sportininkai dalyvavo su olimpine vėliava ir turėjo statusą "sportininkai olimpiečiai iš Rusijos" (OAR). To priežastimi tapo dopingo skandalas, kilęs po to, kai buvo paskelbta Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) komisijos dėl Rusijos antidopingo agentūros (RUSADA) veiklos tyrimo ataskaita. Joje buvo pateikti kaltinimai dėl masiškų ir sistemingų Rusijos sportininkų dopingo vartojimo slėpimų.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas WADA komisijos pranešimą pavadino nepagrįstu, o buvęs RUSADA vadovas Nikolajus Durmanovas — "visiška nesąmone".

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavedė Vitalijui Mutko atlikti savarankišką dopingo skandalo tyrimą ir užtikrinti atvirą profesinį bendradarbiavimą su tarptautinėmis organizacijomis.

  Dar šia tema

  TOC panaikino sankcijas Rusijos olimpiečiams
  Breikas įtrauktas į Olimpinių žaidynių-2024 programą
  Tegai:
  Tokijus, Olimpinės žaidynės, Rusija, Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA)

  Svarbiausios temos