17:45 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB73.6096
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Rusijos Parlamento narys tvirtina, kad reikšdama protestą Ukraina parodo, jog juda konfrontacijos su Rusija linkme

  VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministerijos protestas dėl Rusijos ministro pirmininko Dmitrijaus Medvedevo vizito į Krymą buvo sukritikuotas abiejuose Rusijos Parlamento rūmuose.

  Simferopolio oro uostas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Полегенько

  Anksčiau Ukrainos ministerija pareiškė, kad Rusijos Vyriausybės vadovo vizitas į pusiasalį dalyvauti karinio jūrų laivyno dienos šventėje "nebuvo suderintas su Ukraina."

  Reaguodama į tai, Valstybės Dūma pareiškė, kad Ukraina laikosi konfrontacijos su Rusija kelio. Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto narys Antonas Morozovas interviu RT pažymėjo, kad laukia, jog naujasis Ukrainos lyderis Vladimiras Zelenskis pripažins Krymą Rusijos dalimi.

  Pasak jo, tokiu būdu valstybės vadovas galėtų patvirtinti savo teisėtumą.

  "Vis dėlto, Kijevas pareiškia tai, kas net Europoje ir pasaulyje kelia vien šypseną", — sakė deputatas.

  Parlamento narys priminė, kad Medvedevo kelionė į pusiasalį yra visiškai pagrįsta, nes tai yra Rusijos teritorija. Jis pabrėžė, kad premjeras su darbo vizitu kur nors vyksta pagal savo įgaliojimus, ir šiuo atžvilgiu nėra ko smerkti.

  Savo ruožtu, senatorius Aleksejus Puškovas Twitter parašė, kad protestuodama Ukrainos užsienio reikalų ministerija stengiasi "išlaikyti" Krymo temą.

  "Bet iš tikrųjų ši tema jau nebeįtraukiama į darbotvarkę: Europoje Krymas kaip Rusijos dalis jau priimtas kaip duotybė, o teisinis šio fakto nepripažinimas nieko nekeičia", — pažymėjo Puškovas.

  Kijevas nuolat reiškia nepasitenkinimą dėl to, kad Rusijos valdžios pareigūnai lankosi pusiasalyje.

  Maskva pažymėjo, kad niekas negali įsakyti Rusijos valdžios institucijoms, kada ir kaip lankyti šalies regionus.

  Krymas tapo Rusijos dalimi po 2014 metų referendumo, kuriame 96,77 proc. respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pritarė susivienijimui. Maskva ne kartą pareiškė, kad pusiasalio gyventojai demokratiniu būdu, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, pasirinko Rusiją. Pasak Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Turistai iš Ukrainos ir toliau keliauja į Krymą, nepaisydami bauginimų
  Zelenskio patarėjas atmetė galimybę mainyti Krymą į Donbasą
  Zelenskio patarėjas papasakojo apie istorinę sąjungą su "nepriklausomu Krymu"
  Tegai:
  Ukraina, Rusija, Krymas

  Svarbiausios temos