23:46 2020 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (89)
  63

  Rusijos žurnalistų sąjungos sekretorius Timūras Šafiras tikisi, kad Rusijos žiniasklaida daugiau nekentės nuo išgalvotų pretekstų

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Lietuvos radijo ir televizijos komisija iki rugpjūčio 1 dienos atnaujins prieigą prie "Sputnik Lietuva" interneto svetainės šalies teritorijoje.

  "Rossija segodnia" tokį žingsnį įvertino kaip "vilties link sveiko proto spinduliu".

  Agentūra taip pat priminė, kad ne pirmą kartą Baltijos šalyse bandoma apriboti Rusijos žiniasklaidos veiklą.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos žurnalistų sąjungos sekretorius, Tarptautinės žurnalistų federacijos vykdomojo komiteto narys Timūras Šafiras daro prielaidą, kad Rusijos žurnalistų darbui daugiau netrukdys dirbtinai sukurtos klūtys.

  "Tai, kad Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė tokį sprendimą, vienareikšmiškai galima vertinti kaip protingą sprendimą. Galima tik tikėtis, kad ateityje Baltijos šalyse nebus taip dažnai trukdoma Rusijos žiniasklaidos veiklai. Deja, jau šiais metais, ir praėjusiais 2018 metais, mes ne kartą susidūrėme su kanalų blokavimais ir su draudimu atvykti mūsų žurnalistams. Norėčiau tikėtis, kad tokia taktika pamažu taps praeitimi ir dirbtinai sukurtos kliūtys Rusijos žurnalistams netrukdys atlikti jų profesines pareigas", — sakė žurnalistas.

  Liepos pradžioje LRTK priėmė sprendimą nurodyti interneto prieigos paslaugų teikėjams Lietuvos teritorijoje blokuoti prieigą prie "Sputnik Lietuva" svetainės. Priežastimi buvo paskelbta tai, kad "Sputnik Lietuva" neva  "savavališkai ir neteisėtai be LRT sutikimo perspausdino LRT priklausančią informacinę medžiagą (straipsnius)".

  Sprendimas įsigaliojo 2019 metų liepos 12 dieną jį sankcionavus Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

  Liepos 29 dieną LRTK, gavusi ir patikrinusi informaciją, kad neteisėtai viešai skelbtas autorių teisių saugomas turinys iš interneto svetainės https://sputniknews.lt/ yra pašalintas, priėmė sprendimą iki rugpjūčio 1 dienos atnaujinti prieigą.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (89)

  Dar šia tema

  Neslepiamos represijos: Rusijos URM atsakė į galimą "Sputnik Lietuva" uždraudimą
  RŽS kreipsis į tarptautines institucijas dėl teismo sprendimo užblokuoti Sputnik Lietuva
  Rusijos URM pakomentavo "Baltnews.lv" blokavimą Latvijoje
  Tegai:
  Lietuva, Rusijos žiniasklaida

  Svarbiausios temos