19:13 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Pasak Lietuvos generalinio konsulo Kaliningrade, taip yra dėl padidėjusio ilgalaikių vizų išdavimo

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Einamiesiems metams Lietuva išdavė mažesnį vizų skaičių Kaliningrado gyventojams, palyginti su 2018 metais. Apie tai praneša vietinis portalas Kaliningrad.ru su nuoroda į Lietuvos konsulato Kaliningrade vadovo Olego Skinderskio pareiškimą.

  Generalinio konsulo pateiktais duomenimis, nuo praėjusių metų sausio iki liepos konsulatas išdavė 14 714 vizų, o šiemet buvo išduoti tik 13 842 leidimai atvykti.

  Skinderskis paaiškino, kad išduodamų vizų skaičiaus sumažėjimą lėmė padidėjęs daugkartinių vizų išdavimo dažnis. Atitinkamai turistams, turintiems ilgalaikę vizą, nereikia dažnai kreiptis į konsulatą.

  Ketvirtadienį Lietuvoje Kaliningrade atidarytas vizų centras. Dokumentų įforminimas kaliningradiečiams kainuos 15,9 euro. Šis mokestis pridedamas prie Šengeno vizos kainos — 35 Eur. Pačiame konsulate vizos ir toliau bus išduodamos, tačiau pajėgumai bus žymiai sumažinti.

  Savo ruožtu Kaliningrado sritis yra labai populiari tarp lietuvių. Nuo liepos 1 dienos Kaliningrado srityje pradėjo veikti elektroninių vizų tarnyba. Pažymima, kad liepos viduryje dokumentą gavo beveik 11 tūkst. užsieniečių, tarp jų Baltijos šalių, o daugiausia Lietuvos — gyventojai.

  Dar šia tema

  "Gąsdinimai neveikia": lietuviai vyksta į Kaliningradą nepaisydami valdžios nuomonės
  Kaliningrade paaiškinta, kodėl lietuviai nori gauti elektronines vizas
  Minske esančiame Lietuvos vizų centre įgriuvo lubos
  Baltarusija ketina įvesti elektronines vizas
  Tegai:
  viza, Kaliningradas, Lietuva

  Svarbiausios temos