05:01 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Prieigos prie portalo apribojimą Latvijoje įvertino ir Rusijos žurnalistai

  VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik.  Rusijos Federacijos Tarybos narys Igoris Morozovas situaciją su Rusijos žiniasklaidos blokavimu Baltijos šalyse pavadino nonsensu. Apie tai jis kalbėjo interviu "Baltnews" metu.

  Parlamentaras išreiškė viltį, kad Rusijos delegacijos kels šį klausimą tarptautinėse organizacijose, visų pirma ESBO Parlamentinėje asamblėjoje ir Europos Tarybos parlamentinėje asamblėjoje.

  "Galimybė gauti informaciją turėtų būti pagrindinis Europos civilizacijos raidos standartas. Tačiau jei pačios Europos šalys ne tik pažeidžia, bet ir griauna egzistuojančią tradiciją gauti prieigą prie alternatyvios informacijos, tai visiškas nonsensas", — teigė senatorius.

  Liepos pabaigoje Latvijos URM nusprendė užblokuoti prieigą prie Baltnews.lv svetainės. Agentūros duomenimis, NIC.LV domenų registratorius pažeidė 2014 metais kovo 17 dienos ES reglamentą dėl sankcijų, susijusių su grėsme Ukrainos nepriklausomybei, suverenumui ir teritoriniam vientisumui.

  Šiuo metu "Baltnews Latvia" galima rasti svetainėje lv.baltnews.com.

  Rusijos žurnalistai Vladimiras Pozneris ir Vladimiras Solovjovas taip pat sureagavo į svetainės blokavimą.

  Pozneris pažymėjo, kad bandymai apriboti prieigą prie žiniasklaidos dažniausiai lemia priešingą rezultatą. Savo ruožtu Solovjovas teigė, kad jį nustebino Latvijos valdžios institucijų sprendimas, kuris, nepaisydamas kritiško požiūrio į TSRS, pasinaudojo "blogiausia sovietmečio praktika".

  "Atrodytų, kad jie turėtų remtis didžiųjų prancūzų šviesuolių formuluotėmis: aš nesutinku su jūsų požiūriu, bet esu pasirengęs paaukoti savo gyvybę už teisę jį išreikšti. Todėl neaišku, ko jie taip bijo", — teigė žurnalistas.

  Solovjevas pabrėžė, kad į portalų blokavimą reikia reaguoti ramiai, nes bandymai riboti informacijos erdvę, kaip taisyklė, sukelia papildomą susidomėjimą.

  "Ir, antra, į tai reikia reaguoti taip, kaip leidžia įstatymai, įskaitant Europos įstatymus", — jis padarė išvadą.

  Anksčiau Rusijos URM atstovė Marija Zacharova teigė, kad yra keli būdai, kuriais draugiška žiniasklaida gali būti apsaugota užsienyje. Tarp jų yra vieši pareiškimai ir atitinkamų protestų nurodymai.

  Zacharova pridūrė, kad Užsienio reikalų ministerija dažnai reaguoja į žiniasklaidos, žurnalistų ir redakcijų raginimus, kuriuose prašoma palaikymo. "Apskritai, mes taip pat dirbsime kaip greitoji pagalba", — sakė ji.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Rusijos ministerija pabrėžė, kad tikisi tarptautinių struktūrų reakcijos į Latvijos valdžios veiksmus. Anksčiau Lietuvos valdžia nusprendė blokuoti "Sputnik Lietuva" tinklalapį tariamai todėl, kad agentūra skelbė leidinius be LRT leidimo, taip pažeisdama autorinių teisių įstatymą.

  Tačiau liepos pabaigoje Lietuvos radijo ir televizijos komisija LRTK) paskelbė, kad prieiga prie svetainės bus atnaujinta iki 2019 metų rugpjūčio 1 dienos.

  Šis sprendimas buvo priimtas patikrinus, ar turinys, kurį tariamai saugo autorinės teisės, buvo pašalintas iš svetainės. Lietuvos valdžios institucijų bandymui blokuoti Sputnik Lietuva  negailėjo kritikos Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  Oficiali ministerijos atstovė Marija Zacharova Vilniaus sprendimą pavadino "tiesioginėmis represijomis prieš nepageidaujamą žiniasklaidą".

  Be to, gegužės pabaigoje Vilniaus oro uoste buvo sulaikytas Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius, Latvijos pilietis Maratas Kasemas. Lietuvos teisėsaugininkai ypač domėjosi redakcijos vidiniu darbu ir kontaktų šaltiniais.

  Žurnalistui uždrausta atvykti į Lietuvą penkeris metus.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę

  Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad "Sputnik" susidūrė su "atviru persekiojimu" Lietuvoje, nepaisant to, kad agentūra veikia, visiškai laikydamasi įstatymų ir aukštų žurnalistikos standartų.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  "Susidoroti" su Rusijos žiniasklaida. Žodžio laisvės pažeidimai Baltijos šalyse
  LRTK atnaujina prieigą prie "Sputnik Lietuva" interneto svetainės
  MIA "Rossija segodnia" sureagavo į Sputnik Lietuva blokuotės atšaukimą
  Tegai:
  žiniasklaida, Latvija, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos