08:14 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  111

  Taip pat buvo aptikti produktai iš kitų ES šalių, kuriems taikomos sankcijos

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuviškos gamybos sūris, uždraustas importuoti į šalies teritoriją, buvo sunaikintas Rusijoje. Apie tai pranešė "Rosselchoznadzor" biuro spaudos tarnyba.

  Sūris, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Rugpjūčio mėnesį skyriaus darbuotojai kartu su Vladimirskio transporto prokuratūra surengė bendrą reidą Aleksandrovo miesto komercinėje rinkoje. Patikrinimo metu rasta ir konfiskuota 12 rūšių sūrių iš įvairių Europos Sąjungos šalių, tarp jų ir iš Lietuvos.

  Asortimentas buvo platus: lietuviškas kietasis sūris "Žalgiris", "La Polle Brie Classis" su baltuoju pelėsiu iš Lenkijos, vokiškas mėlynasis sūris "Dorblu Wheel", "Dorblu Grand Nord", "Montagnolo", "Bavaria Blu", "Rougette", "Cambozola". Taip pat sąraše buvo brandinti "Chevrano" ir "Simonge" sūriai iš Olandijos, prancūzų "Brie Ma Cremiere" ir "Rambol Saumon" sūris su lašiša.

  Visi draudžiami importuoti produktai buvo mechaniškai sunaikinti Kameškovskio rajono Marinskio poligone.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad lietuviškas sūris buvo aptiktas ir konfiskuotas Vladivostoko turguje. Produktai buvo sunaikinti specializuotoje įmonėje Usurijske.

  2014 metais Maskva paskelbė maisto embargą — draudimą importuoti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maistą iš šalių, kurios prisijungė prie antirusiškų sankcijų. Tarp jų JAV, ES šalys, Kanada, Australija ir Norvegija. Nuo 2016 metų embargas taikomas ir Ukrainai.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusija yra pasirengusi panaikinti draudimą, jei Europos partneriai pasielgs taip pat. Maskva ne kartą pabrėžė, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Dar šia tema

  Rusija grąžino Lietuvai beveik toną bananų
  Rusija grąžino beveik 200 kilogramų produktų į Lietuvą ir Lenkiją
  Rusija grąžino į Lietuvą didelę braziliškų mangų partiją
  Tegai:
  Rosselchoznadzor, sūris, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos