10:10 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį (23)
  67

  Kaliningrado srities vyriausybė tokio turistų srauto tikėjosi iki metų pabaigos

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Per mėnesį, kurio metu veikė elektroninis vizų režimas, jas gavo apie 10 tūkst. žmonių. Apie tai leidinyje "Novyj Kaliningrad" papasakojo Kaliningrado srities kultūros ir turizmo ministras Andriejus Jermakas.

  "Tikėjausi, kad iki metų pabaigos bus 10–12 tūkstančių. Gavosi, kad turime šiek tiek daugiau nei per mėnesį — jau dešimt tūkstančių", — teigė ministras.

  Jermakas pabrėžė, kad elektroninėmis vizomis naudojasi būtent turistai, nes tiems, kas atvyksta pigiai įsigyti benzino, elektroninės vizos netinka.

  "Tai šimtaprocentiniai turistai, kurie keliauja su vaikais, nes atsirado tokia galimybė atvykti nemokamai į Kaliningrado sritį ir į Rusiją", — pridūrė jis.

  Sputnik Lietuva rašė, kad liepą elektroninėmis vizomis į Kaliningrado sritį atvyko daugiau nei trys tūkstančiai užsienio piliečių. Daugiausia keliautojų atvyksta iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos.

  Nuo liepos 1 dienos Lietuvoje Kaliningrade atidarytas vizų centras. Dokumentų įforminimas kaliningradiečiams kainuos 15,9 euro. Šis mokestis pridedamas prie Šengeno vizos kainos — 35 Eur. Pačiame konsulate vizos ir toliau bus išduodamos, tačiau pajėgumai bus žymiai sumažinti.

  Elektroninė viza išduodama likus ne mažiau kaip keturioms dienoms iki kelionės, bet ne anksčiau kaip prieš 20 dienų iki numatomos išvykimo datos. Paraiška gauti elektroninę vizą teikiama Rusijos užsienio reikalų ministerijos konsulinės įstaigos interneto svetainėje, prie paraiškos būtina prisegti nuotrauką. Elektroninės vizos išduodamos turizmo, verslo ir humanitariniais tikslais.

  Viza suteikia galimybę apsigyventi Kaliningrado srityje ne ilgiau kaip aštuonias paras nuo atvykimo dienos, ji galioja 30 dienų. Kaip pabrėžia Rusijos valdžios institucijos, užsieniečiai, gavę elektronines vizas į Kaliningrado regioną, gali būti ir keliauti tik šiame regione. Kitą kartą įforminti vizą galima pasibaigus esamo elektroninio dokumento galiojimui.

  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
  © Sputnik /
  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
  Temos:
  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį (23)

  Dar šia tema

  Rusija atidarė sienas: lietuviai puolė į "saldžių" kainų medžioklę
  Elektroninių vizų į Kaliningradą daugiausia kreipiasi lietuviai
  Įvedus elektronines vizas į Kaliningradą atvyksta vis daugiau turistų
  Tegai:
  turistai, viza, Kaliningradas

  Svarbiausios temos