11:09 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  165

  Rusijos karo ekspertai vertina NATO pratybas prie Rusijos sienų kaip didelę riziką pačiam Aljansui, be to, tvirtina, kad laikas nustoti fantazuoti karo su Rusija tema

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Buvęs Rusijos karinio Juodosios jūros laivyno štabo viršininkas viceadmirolas Piotras Sviatašovas pakomentavo amerikiečių profesoriaus Lailo Goldšteino prognozę dėl NATO pralaimėjimo karinio susidūrimo su Rusija jūroje atveju. Savo komentarą karininkas pateikė Rusijos nacionalinės naujienų tarnybos (NSN) eteryje.

  Anksčiau Goldšteinas "The National Interest" straipsnyje rašė, kad JAV neturėtų piktnaudžiauti pratybomis prie Rusijos sienų, nes tokių manevrų rizika yra nepakankamai įvertinta.  

  Anot jo, Azovo jūros vandenyse ir palei Juodosios jūros pakrantę vis dar yra daugybė minų, likusių nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Tuo pat metu, pasak profesoriaus, dėl minos susprogęs NATO laivas gali išprovokuoti susidūrimą su Rusija jūroje, o tai savo ruožtu gali virsti visišku Aljanso pajėgų pralaimėjimu.

  "Net jei laivas susprogs, kokios bus to pasekmės? Gal laivas gavo mažą skylę, užtaisė skylę — ir vėl plaukia! O kodėl iškart karas?" — sakė Sviatašovas.

  Anot jo, amerikiečių ekspertas tiesiog "mokslinės fantastikos kūrėjas", o ne kariškis.

  "Holivudas! Vaikų žaidimų kategorijos prielaidos", — sakė viceadmirolas.

  Tuo pat metu jis rekomendavo nustoti fantazuoti karo su Rusija tema.

  "Pradėti karą — jiems rankos niežti. Jie savo teritorijoje neišminavo nė vienos priešo minos. Tačiau mes žinome, kai kvepia paraku, girdėjome sprogimus savo žemėje ir jūroje. O apie nugalėtoją... Turėtų laimėti protas", — apibendrino Sviatašovas.

  Savo ruožtu karo politologas, Plechanovo universiteto Politologijos ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas "Sputnik radijo" eteryje išreiškė nuomonę, kad amerikiečių profesoriaus Goldšteino išvada gali tapti perspėjimu JAV.

  "Nėra abejonės, kad Goldšteinas gana rimtai bando analizuoti situaciją ir apsvarstyti JAV galimybes. Jo išvados patvirtina, kad laikas užbaigti nežabotą JAV vykdomą karinę jūrų politiką, nes ji gali labai tragiškai pasibaigti. Tokie apmąstymai ne kartą kilo viešojoje erdvėje, apie tai vis dažniau kalba įvairių šalių ekspertai. JAV vykdoma agresyvi politika, nukreipta prieš Rusijos Federaciją, prieš Kiniją, gali nukreipti žmoniją į civilizacijos aklavietę. Todėl tokie analitiniai skaičiavimai turėtų tapti rimtų ribojamųjų priemonių, ypač jūroje, priėmimo pagrindu. Šios priemonės turėtų užtikrinti santykių stabilizavimą", — sakė Koškinas.

  NATO dažnai rengia pratybas šalia Rusijos sienų. Baltijos šalių, kurios ribojasi su Rusija, politikai prašo NATO ir Jungtinių Valstijų stiprinti savo pajėgas regione, argumentuodami tuo, kad neva auga "Rusijos grėsmė". Pastaruoju metu karinių kontingentų ir Aljanso įrangos, esančios prie Rusijos sienų, skaičius išaugo kelis kartus.

  Ekspertas: pratybos leidžia NATO išlaikyti savo pajėgas Baltijos šalyse >>

  Tačiau Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina nieko pulti. Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, NATO naudojasi Vakarų isterija, nes nori dislokuoti Rytų flange daugiau pajėgų ir karinės technikos.

  Maskva skelbia, kad nėra suinteresuota susiklosčiusia situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremlius teigia, kad tušti, nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  JAV generolas atskleidė įslaptintą planą, jei prasidėtų branduolinis karas
  Kokiu tikslu naikintuvai F-35 atskrido į Lietuvą
  Pentagonas rengia didelio masto kariuomenės dislokavimą Europoje
  Tegai:
  pratybos, NATO, karas, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos