19:25 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Pirmadienį Sarove įvyko atsisveikinimo ceremonija su Aleksejumi Vjušinu, Jevgenijum Koratajevu, Viačeslavu Lipševu, Sergejum Pičuginu ir Vladislavu Janovskiu

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Sarovo branduolinio centro darbuotojai žuvo Archangelsko srityje atlikdami "naujojo specialaus gaminio" bandymus, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Rosatom" vadovą Aleksejų Lichačiovą.

  "Jie iki galo liko ištikimi savo pareigoms ir žuvo kaip tikri didvyriai", — sakė Lichačiovas.

  Specialiais gaminiais kariniame-pramoniniame komplekse vadinami ginklų ir karinės įrangos pavyzdžiai.

  Greitoji pagalba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Максим Богодвид

  Ketvirtadienį Gynybos ministerijos poligone, Archangelsko srityje, kilo gaisras ir įvyko sprogimas. Skystosios varomosios sistemos bandymų metu įvyko avarija. Žuvo penki "Rosatom" darbuotojai.

  Aleksejus Vjušinas, Jevgenijus Koratajevas, Viačeslavas Lipševas, Sergejus Pičuginas ir Vladislavas Janovskis dirbo Rusijos federaliniame branduoliniame centre — Rusijos eksperimentinės fizikos institute. Pirmadienį Sarove įvyko atsisveikinimo su žuvusiais ceremonija.

  Kaip pažymėjo vyriausiasis vadovas, "tokie žmonės yra Rusijos ir branduolinės pramonės pasididžiavimas". Lichačiovo teigimu, koncernas užbaigs darbą su naujais ginklų modeliais.

  Pasak prezidento administracijos vadovo pirmojo pavaduotojo, "Rosatom State Corporation" stebėtojų tarybos pirmininko Sergejaus Kirijenkos sprendimu, žuvusiems darbuotojams buvo suteikti aukšti valstybiniai apdovanojimai.

  Anot Kirijenkos, profesionalai žinojo, kad jų darbas yra susijęs su didžiausia rizika, tačiau savanoriškai ėmėsi to patys ir "padarė viską, kas įmanoma, ir dar daugiau".

  Dar šia tema

  Šri Lankoje dar vienas sprogimas: netoli bažnyčios sprogo sunkvežimis
  Rusijoje, trotilo gamybos ceche, nugriaudėjo sprogimas
  Nufilmuotas galingas sprogimas Kazachstano šaudmenų sandėliuose
  Tegai:
  atsisveikinimo ceremonija

  Svarbiausios temos