20:39 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Rusijos URM, archyvinė nuotrauka

  Maskvos atsakas: Ukrainos diplomatas išsiųstas iš Rusijos

  © Depositphotos /
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad Maskva šiuo klausimu laikėsi abipusiškumo principo diplomatiniuose santykiuose

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Ukrainos generalinio konsulato Sankt Peterburge darbuotojas buvo išsiųstas iš Rusijos po Ukrainos žvalgybos tarnybų provokacijos, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  Ukrainos užsienio reikalų ministerijos pastatas Kijeve, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Мирослав Ротарь

  Antradienį Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) pranešė, kad Kijevas išsiuntė Rusijos konsulato Lvove darbuotoją ir paskelbė jį persona non grata.

  Anot specialiųjų tarnybų, Rusija tariamai užverbavo vietinį į pensiją išėjusį karininką. Jis teikė tam tikrą informaciją per "Rusijos žvalgybos pareigūną", kuris, prisidengęs Rusijos Federacijos diplomatinio darbuotojo pareigomis, dirbo generaliniame konsulate Lvove, pranešė SBU. Prieš Ukrainos pilietį iškelta baudžiamoji byla dėl valstybės išdavystės.

  Kaip pabrėžia užsienio reikalų ministerija, incidentas įvyko gegužę. Rusijos užsienio reikalų ministerija mano, kad faktas, jog Ukrainos specialiosios tarnybos "tris mėnesius neatskleidė šios informacijos", gali būti susijęs su politiniais žaidimais Kijeve.

  "Kaip įprasta, nebuvo pateikta jokių įrodymų apie jo neteisėtą veiklą, kuri peržengtų profesinių pareigų, susijusių su konsulinės įstaigos darbu, atlikimo ribas", — RIA Novosti cituoja Rusijos ministeriją.

  Reaguodama į nedraugišką ir nepagrįstą Kijevo žingsnį, Maskva, laikydamasi abipusiškumo principo, buvo priversta persona non grata paskelbti Ukrainos diplomatą iš generalinio konsulato Sankt Peterburge.

  Antradienį paskelbdama Rusijos diplomatą persona non grata, SBU tvirtino, kad būtent per šį žmogų ukrainietis perduodavo informaciją apie politikus, visuomenės veikėjus, Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, teisėsaugos agentūras, užsienio karinius instruktorius.

  2014 metais pablogėjo Maskvos ir Kijevo santykiai, susiklosčius padėčiai Ukrainoje ir Kryme. Rusija reguliariai kaltinama "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus, įskaitant dalyvavimą Donbaso konflikte, šnipinėjimą ir kibernetines atakas.

  Maskva neigia Ukrainos kaltinimus. Rusija ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Ispanijoje ukrainiečiai pareikalavo nukabinti Rusijos vėliavą
  Ukraina įleido Rusijos lėktuvą į savo oro erdvę, nepaisant draudimo
  Ukraina paaiškino sprendimą praleisti Rusijos lėktuvą
  Tegai:
  diplomatija, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos