16:19 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  84

  Anksčiau Karen Pirs teigė, kad Ukrainos piliečiai pusiasalyje yra "baisioje padėtyje"

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Krymo ukrainiečių bendruomenės vadovė Anastasija Gridčina pakvietė nuolatinę Didžiosios Britanijos atstovę JT Karen Pirs (Karen Pierce) apsilankyti pusiasalyje, užuot sekus pasakas apie "baisią ukrainiečių padėtį".

  Apie tai Gridčina sakė "RIA Novosti".

  Antradienį Saugumo tarybos posėdyje tarptautinės humanitarinės teisės klausimais kalbėjusi Didžiosios Britanijos diplomatė teigė, kad Ukrainos pilietybę turintys Krymo gyventojais neva yra "baisioje" padėtyje ir jie negali naudotis pagrindinėmis socialinėmis paslaugomis, nes jie nepakeitė pilietybės. Pirs humanitarinės teisės situaciją Kryme prilygino Pietų Sudanui, Maliui ir Sirijai.

  "Viskas kaip nuostabioje angliškoje pasakoje "Alisa veidrodžio karalystėje", kai eilinis taukšlys pasakoja mums pasaką", — sakė Gridčina.

  Anot jos, padėtis Kryme labai skiriasi nuo to, ką tvirtina Didžiosios Britanijos atstovė. Ukrainiečių bendruomenė padeda gauti Rusijos pilietybę, ir su "kiekviena diena atsiranda vis daugiau norinčių".

  Rusijos piliečių pasas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Нина Зотина

  Vakarų ir Ukrainos pareigūnai ne kartą skelbė apie ukrainiečių "sunkią padėtį" Kryme, tačiau patys ukrainiečiai nepastebi jokių masinių skundų. Be to, Ukrainos regionų gyventojai noriai atvyksta į pusiasalį kaip turistai arba pas gimines bei draugus.

  Vakarų delegacijos, tarp kurių buvo Vokietijos, Prancūzijos ir net JAV atstovai, nuo 2014 metų reguliariai lankėsi pusiasalyje ir pažymėjo spartų regiono vystymąsi bei reikšmingą infrastruktūros pagerėjimą. Be to, pusiasalio valdžia nuolat pabrėžia, kad regionas yra atviras visiems norintiems atvykti ir savo akimis pamatyti, kaip iš tikrųjų gyvena Krymo gyventojai.

  Dar šia tema

  Ispanijoje ukrainiečiai pareikalavo nukabinti Rusijos vėliavą
  Lietuva ir Latvija ruošia atvykstančius Ukrainos vaikus kariuomenei
  Ukrainos darbininkai Lietuvoje — broliai ar vergai?
  Tegai:
  Rusija, JT Generalinė Asamblėja, Didžioji Britanija, Ukraina, Krymas

  Svarbiausios temos