21:14 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį (16)
  89

  Pasak ministro, elektroninės vizos jau taikomos Tolimuosiuose Rytuose, laisvojo Vladivostoko uosto teritorijoje, Kaliningrade, o šį rudenį jos bus įdiegtos Sankt Peterburge ir Leningrado srityje

  VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Rusija ketina per pusantrų metų pereiti prie elektroninių vizų užsienio piliečiams naudojimo, nes tai padės plėtoti turizmą, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kalbėdamas visos Rusijos jaunimo švietimo forume "Prasmių teritorija". Apie tai praneša RIA Novosti.

  "Mes siekiame užtikrinti, kad po pusantrų metų visi mūsų partneriai galėtų naudotis elektroninėmis vizomis, norėdami patekti į Rusijos Federaciją, o tai, be abejo, paskatins turizmą, tame tarpe ir ekologinį", — teigė Lavrovas.

  Pasak ministro, elektroninės vizos jau taikomos Tolimuosiuose Rytuose, Vladivostoko uosto teritorijoje, Kaliningrade, o šį rudenį jos bus įdiegtos Sankt Peterburge ir Leningrado srityje.

  Belavia, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Констанция Ждановская

  "Jau 95 šalys su mumis yra susitarusios dėl bevizio režimo. Beveik visa Lotynų Amerika tapo bevizė. Aš suprantu, kad tai toloka. Bevizis režimas galioja ir daugumai mūsų kaimynų", — pridūrė Lavrovas.

  Nuo 2019 metų liepos 1 dienos 53 užsienio šalių piliečiai gali gauti nemokamą vienkartinę elektroninę vizą, norėdami apsilankyti Kaliningrado srityje. Atitinkamą rezoliuciją priėmė Rusijos Federacijos vyriausybė. Anksčiau ši tvarka buvo įvesta Tolimuosiuose Rytuose. Viza leidžia būti Kaliningrado srityje ne ilgiau kaip aštuonias dienas nuo atvykimo, ji galioja 30 dienų. Įvažiuoti į kitas Rusijos teritorijas su šia viza neleidžiama.

  Norėdamas gauti elektroninę vizą, užsienio pilietis turi užpildyti prašymą Rusijos užsienio reikalų ministerijos konsulinio departamento tinklalapyje ne vėliau kaip prieš keturias dienas, bet ne anksčiau kaip 20 dienų iki numatomos atvykimo dienos, prie jo pridėdamas nuotrauką.

  Elektroninės vizos išduodamos turizmo, verslo ir humanitariniais tikslais.

  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
  © Sputnik /
  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
  Temos:
  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį (16)

  Dar šia tema

  "Gąsdinimai neveikia": lietuviai vyksta į Kaliningradą nepaisydami valdžios nuomonės
  Įvedus elektronines vizas į Kaliningradą atvyksta vis daugiau turistų
  Kaliningrado sritis: įvažiavimas atidarytas. Sputnik Lietuva žurnalisto eksperimentas
  Kaliningrade oficialiai atidarytas Lietuvos vizų centras
  Rusija atidarė sienas: lietuviai puolė į "saldžių" kainų medžioklę
  Apie 10 tūkst žmonių per mėnesį gavo e-vizas į Kaliningradą
  Tegai:
  Sankt Peterburgas, Kaliningradas, viza

  Svarbiausios temos