15:53 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  38

  Anksčiau Maskvos Lefortovo teismas pratęsė šešių sulaikytų Ukrainos jūreivių areštą iki spalio 24 dienos

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Maskvos miesto teismas pripažino teisėtu trijų mėnesių arešto termino pratęsimą šešiems iš 24 Ukrainos jūreivių, sulaikytų Kerčės sąsiauryje, praneša RIA Novosti.

  "Liepos 17 dieną Lefortovo teismo sprendimas paliktas galioti; apeliacija atmetama", — sakė teisėjas.

  Prokuroro prašymu teismo posėdis buvo uždaras. 

  Anksčiau Maskvos Lefortovo teismas pratęsė kaltinamųjų Vlasiuko, Gricenkos, Drač, Zinčenkos, Golovašo ir Popovo areštą iki spalio 24 dienos.

  Advokatas Nikolajus Polozovas RIA Novosti teigė, kad aktyvusis tyrimo etapas baigtas ir visiems 24 jūreiviams pareikšti kaltinimai, remiantis galutine Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 322 straipsnio 3 dalies redakcija ("Neteisėtas Rusijos sienos kirtimas organizuotos grupės sudėtyje"). Jis sakė, kad "bylą sudaro 20 tomų, tačiau atsižvelgiant į kaltinamųjų ir jų gynėjų skaičių, susipažinimas užtruks mažiausiai tris mėnesius".

  Įvykis Kerčės sąsiauryje

  2018 metų lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną ir ilgą laiką pavojingai manevravo, nereaguodami į teisėtus Rusijos pasieniečių reikalavimus.

  Vėliau pažeidėjai buvo sulaikyti, pradėta baudžiamoji byla. Pažymima, kad tarp Ukrainos jūrininkų buvo Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnų.

  Ukrainoje sulaikytieji laikomi "karo belaisviais", bet Ukrainos piliečiai buvo suimti už Rusijos teisės pažeidimus, todėl tokie pareiškimai yra nepagrįsti. Be to, Maskva ir Kijevas nėra karo padėtyje.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino Ukrainos lyderio Petro Porošenkos suplanuota provokacija, susijusia su jo žemu reitingu rinkimų išvakarėse.

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prisijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai balsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Baltijos šalys nusivylė JAV atsaku į incidentą Kerčės sąsiauryje
  EŽTT atmetė Kijevo skundą dėl incidento Kerčės sąsiauryje
  NATO pažadėjo apsaugoti Ukrainos laivus Kerčės sąsiauryje
  Krymas dėl Ukrainos provokacijos Kerčės sąsiauryje ketina kreiptis į tarptautinį teismą
  Tegai:
  areštas, Ukraina, teismas, Maskva

  Svarbiausios temos