03:27 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  67

  Puskepalio pasiūlytą įstaigos plėtros koncepciją palaikė dauguma komisijos narių

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Aktorius ir režisierius Sergejus Puskepalis taps naujuoju Jaroslavlio dramos teatro, pavadinto Fiodoro Volkovo vardu, meno vadovu, praneša RIA Novosti.

  Kaip pranešė Rusijos kultūros viceministras Pavelas Stepanovas, įstaigos plėtros koncepciją, kurią pasiūlė Puskepalis Rusijos kultūros fonde, palaikė dauguma komisijos narių.

  Сергей Пускепалис, архивное фото
  © Sputnik / Екатерина Чеснокова
  Sergejus Puskepalis

  Puskepalis pabrėžė, kad Volkovo teatras dabar patiria "kūrybinį tonusą". Jo nuomone, repertuarui turėtų būti taikomi rusų klasikų reikalavimai, tačiau turėtų būti pristatyta ir šiuolaikinė dramaturgija.

  Puskepalis taip pat mano, kad teatrą reikia padaryti patrauklų turistams.

  Актер литовского происхождения Сергей Пускепалис с режиссером Сергеем Раевским на съемках фильма Идеалист
  © Sputnik / Дмитрий Дубинский
  Sergejus Puskepalis filmo "Idealistas" filmavimo metu

  RIA Novosti duomenimis, Volkovo teatro kolektyvas kreipėsi į Rusijos kultūros ministerijos vadovą Vladimirą Medinskį su prašymu išspręsti konfliktą tarp direktoriaus Aleksejaus Turkalovo ir meno vadovo Jevgenijaus Marčelio, kuris trukdo trupės darbui. Vėliau ministras pranešė, kad direktorius atleistas iš užimamų pareigų, o meno vadovui pareikštas papeikimas.

  Savo ruožtu Marčelis pareiškė, kad parašė atsistatydinimo laišką.

  Aktorius Sergejus Puskepalis, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Дмитрий Дубинский

  Sergejus Puskepalis gimė 1966 metų balandžio 15 dieną Kurske. Jo motina yra iš Bulgarijos, o tėvas — iš Lietuvos.

  Jis yra nusipelnęs Rusijos artistas, premijų "Nika" (2007 m.), "Auksinis erelis" (2017) ir kai kurių kitų apdovanojimų laureatas. Jo filmografijoje — daugiau nei 40 filmų, tarp naujausių filmų "Operacija Muhabbatas" (2018), "Aukso orda" (2018), "Geltonoji tigro akis" (2018), "Šifras" (2019).

  Puskepalis dirbo režisieriumi Samaros teatre "Ponedelnik", buvo Aleksandro Puškino vardu pavadinto Magnitogorsko dramos teatro ir Fiodoro Volkovo vardu pavadinto dramos teatro Jaroslavlyje vyriausiasis režisierius.

  Praėjusių metų gruodį jis buvo paskirtas Maskvos meno teatro, pavadinto Gorkio vardu, meno vadovo pavaduotoju kūrybinio darbo klausimais.

  Dar šia tema

  Lietuvių kilmės aktorius Puskepalis atskleidė, kodėl nesifilmuoja Vakaruose
  Tegai:
  Rusija, teatras, Sergejus Puskepalis

  Svarbiausios temos