00:52 2019 Gruodžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Darbo automobilių paroda Asia Auto Ust-Kamenogorsk Omske, archyvinė nuotrauka

  Rusija sukūrė bepilotę "Lada" katafalką

  © Sputnik / Алексей Мальгавко
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Bepilotė mašina gali išvystyti penkių kilometrų per valandą greitį

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Rusijos studentai sukūrė pirmąją pasaulyje nepilotuojamą katafalką "Lada Kalina" automobilių bazėje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Nacionalinės technologijų iniciatyvos "Avtonet" spaudos tarnybą.

  Prototipas gali pasiekti penkių kilometrų per valandą greitį. Daugiau informacijos apie automobilį nėra. Žinoma, kad katafalkas buvo gaminamas nuo 2004 iki 2018 metų "Lada Kalina" bazėje.

  Anot agentūros pašnekovo, kūrinio autoriai — vieno iš Sibiro universitetų studentai.

  Ateityje projektas bus baigtas rengti, o jo kūrėjus konsultuos specialistai iš "Yandex", "MADI", "Kamaz" ir kitų bendrovių su panašiais projektais.

  Spaudos tarnyba taip pat teigė, kad inovacijos netrukus pasieks laidojimo paslaugų sektorių ir tada reikės "kokybiškų transporto priemonių".

  Pastaruoju metu "AvtoVAZ" aktyviai siekia gamyboje taikyti inovacijas, todėl "AvtoVAZ" ir "Skolkovo" fondas pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo ir keitimosi patirtimi kuriant ir taikant naujoves. Dokumente numatyta galimybė atidaryti "AvtoVAZ" inžinerijos skyrių Skolkovo inovacijų centre.

  Susitarimą pasirašė "AvtoVAZ" vykdomasis viceprezidentas inžinerijos srityje Selčukas Kura ir "Skolkovo" fondo Efektyvaus energijos vartojimo technologijų plėtros skyriaus direktorius Michailas Tichučinskis.

  Pastarasis pabrėžė, kad fonde yra daugiau nei 400 inovatyvių technologijų, kurios gali sudominti "AvtoVAZ" naudoti tiek pačiuose produktuose ("Lada" automobiliuose), tiek gamybos procese. Deja, išsami informacija apie galimus bendrus projektus laikoma paslaptyje.

  Taip pat pasirodė skelbimas apie pertvarkyto "Tesla" elektromobilio pardavimą "Finn" interneto svetainėje.

  КатафалкTesla салон
  © Photo : tsn
  Katafalkos "Tesla" salonas

  Elektrinis automobilis paverstas laidojimo paslaugų automobiliu. Atlikus pertvarkymą, "Tesla" elektromobilis tapo 80 cm ilgesnis, kad galėtų atlikti naujas jam priskirtas funkcijas, o salone liko tik viena vairuotojo sėdimoji vieta.

  Anksčiau buvo minėta, kad "Tesla-katafalka" parduodama už 200 tūkst. dolerių.

  Tegai:
  automobilis, greitis, Rusija, Lada

  Svarbiausios temos