08:31 2020 Birželio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  113

  Pažymima, kad 4-asis blokas atsijungia jau antrą kartą per šiek tiek daugiau nei mėnesį

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Rusijos Sverdlovsko srityje esančioje Belojarsko atominėje elektrinėje (AE) įsijungė automatinė apsaugos sistema ir atjungė 4-ąjį AE bloką nuo elektros tinklo, praneša RIA Novosti su nuoroda į Belojarsko AE spaudos tarnybą.

  Pranešama, kad reaktoriaus atjungimas nuo elektros tinklo vyko sklandžiai, jokių nukrypimų neužfiksuota, grėsmė jėgainės darbui nėra kilusi. 4-ojo bloko darbas bus atnaujintas, kai bus nustatytos ir pašalintos generatoriaus apsaugos sistemos įsijungimo priežastys.

  Be to, Belojarsko AE atstovai praneša, kad laikomasi visų saugumo sąlygų, o objekto ir gretimos teritorijos radiacijos fonas yra įprasto lygio.

  Pažymima, kad tai nutinka jau antrą kartą per šiek tiek daugiau nei mėnesį. Paskutinį kartą ketvirtasis blokas atsijungė liepos 12 dieną.

  Belojarsko AE yra maždaug 45 km nuo Jekaterinburgo ir yra seniausia iš šiuo metu veikiančių Rusijos atominių elektrinių. Ji yra pirmoji komercinė jėgainė Rusijos atominės energetikos istorijoje ir vienintelė, kur vienoje aikštelėje įrengti skirtingų tipų reaktoriai. Šiuo metu objekte veikia du iš keturių blokų. Dar du buvo sustabdyti 1981 ir 1989 metais.

  4-asis Belojarsko AE blokas su BN-800 greitųjų neutronų reaktoriumi buvo paleistas 2015 metų pabaigoje.

  Dar šia tema

  Latvija pirks rusišką elektrą po Astravo AE paleidimo
  Linkevičius papasakojo JAV Atstovų rūmų nariui apie Astravo AE "keliamas grėsmes"
  Nausėda apgailestauja dėl Latvijos sprendimo pirkti elektrą iš Astravo AE
  VSAT priminė apie draudimą virš Ignalinos AE skraidyti dronams
  Lietuva mano, kad Astravo AE tema turi tapti tokia pat svarbi kaip "Brexit"
  Tegai:
  atominė elėktrinė (AE)

  Svarbiausios temos