02:08 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas taip pat atkreipė dėmesį į trumpą laiką, per kurį pasiruošta bandymui

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Maskva nesileis įtraukiama į ginklavimosi varžybas, RIA Novosti pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas.

  Taip jis pakomentavo amerikiečių sparnuotosios nebranduolinės raketos, uždraustos INF sutartyje, bandymą. Anot Pentagono, raketa pataikė į taikinį po daugiau nei 500 kilometrų skrydžio.

  "Pabrėžiame, kad suvokiame tai, kas įvyko, ramiai, be emocijų. Mes spėjome, kad įvykiai klostysis šia linkme", — teigė Riabkovas.

  Jis tai pat atkreipė dėmesį į labai trumpą laiką, per kurį pasiruošta bandymui. Jo nuomone, per kiek daugiau nei dvi savaites praktiškai neįmanoma pasirengti tokiam įvykiui — tai galėjo pavykti tik tuo atveju, jei Vašingtonas ruošėsi iš anksto, sutarties galiojimo laikotarpiu.

  Diplomatas taip pat priminė prezidento Vladimiro Putino žodžius apie Maskvos įsipareigojimą vienašališkai sustabdyti tokių sistemų diegimą.

  Anot jo, Rusija žengs tokį žingsnį tik reaguodama į panašius JAV veiksmus.

  INF (Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų) sutartis JAV iniciatyva buvo nutraukta rugpjūčio 2 dieną. Vašingtonas paskelbė vienašalį pasitraukimą iš šio susitarimo šiais metais, kaltindamas Rusiją ilgalaikiu sutarties pažeidimu. Maskva atmeta visus kaltinimus. Kliūtimi tapo 9M729 raketa, kuri yra "Iskander-M" komplekso dalis. Anot JAV, maksimalus jos nuotolis viršija 500 kilometrų, kuriam taikoma INF sutartis.

  Rusija šiuos kaltinimus neigia ir netgi parodė raketą užsienio spaudos atašė, tačiau JAV ir NATO atstovai net neatvyko į susitikimą.

  Liepos pradžioje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą dėl sutarties sustabdymo. Rusija ne kartą pareiškė, kad visiškai laikosi INF sutarties. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Maskva turi labai rimtų klausimų Vašingtonui dėl sutarties vykdymo. Pasak jo, JAV kaltinimai dėl INF sutarties pažeidimo yra nepagrįsti.

  Rusija taip pat pasitraukė iš susitarimo. Šalies užsienio reikalų ministerija ne kartą pabrėžė, kad Amerika pažeidė susitarimą nuo 1999 metų, kai atliko kovinių bepiločių orlaivių, panašių į draudžiamas antžemines sparnuotąsias raketas, bandymus.

  Dar šia tema

  Rusijos senatorius: pasitraukusios iš INF sutarties JAV bando užsitikrinti alibi
  Šoigu papasakojo apie JAV išlaidas INF sutartį pažeidžiančioms raketoms
  Lietuvos fronte nieko naujo: JAV pasitraukė iš INF sutarties, o kalta vėl liko Rusija
  Tegai:
  JAV, Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), Rusija

  Svarbiausios temos