12:17 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (285)
  28

  Uždraustų produktų naikinimo taisyklių galiojimas Rusijoje buvo pratęstas iki 2020 metų gruodžio 31 dienos

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Rusijos Federacijos vyriausybė dar vieneriems metams iki 2020 metų gruodžio 31 dienos pratęsė žemės ūkio produktų, žaliavų ir maisto produktų, kuriuos draudžiama įvežti į Rusiją taikant atsakomąsias sankcijas, sunaikinimo taisyklių galiojimą, praneša RIA Novosti su nuoroda į RF teisinės informacijos svetainę.

  Remiantis dokumentu, Rusijos Federacijos Vyriausybės 2015 metų liepos 31 dienos taisyklių galiojimas (2019 metų gruodžio 31 dienos) buvo pratęstas iki 2020 metų gruodžio 31 dienos. Į tokių žemės ūkio produktų, žaliavų ir maisto kilmės šalių sąrašą įtrauktos JAV, ES šalys, Kanada, Australija, Norvegija, Ukraina, Albanija, Juodkalnija, Islandija ir Lichtenšteinas.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 2015 metų liepos mėnesio pabaigoje pasirašė dekretą dėl produktų, kuriuos draudžiama importuoti į šalį pagal atsakomąsias priemones (vadinamąjį maisto produktų embargą), pradedant tų pačių metų rugpjūčio 6 diena vyriausybė leido sunaikinti tokius maisto produktus bet kokiomis teisėtomis priemonėmis.

  Ši priemonė netaikoma prekėms, kurias piliečiai importuoja asmeniniam naudojimui. Anot Rusijos valdžios, sankcijinių produktų naikinimas padeda sumažinti maisto kontrabandos srautus, nes tai tampa ekonomiškai nepalanku.

  "Rosselchoznadzor" duomenimis, nuo 2015 metų rugpjūčio mėnesio sunaikinta daugiau kaip 32 tūkst. tonų nelegaliai importuotų augalinės ir gyvulinės kilmės produktų.

  2014 metais Maskva paskelbė maisto embargą — draudimą importuoti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maisto produktus iš šalių, kurios taiko sankcijas Rusijai. Tarp jų JAV, ES šalys, Kanada, Australija ir Norvegija. Nuo 2016 metų embargas taikomas ir Ukrainai.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusija yra pasirengusi panaikinti draudimą, jei Europos partneriai pasielgs taip pat. Maskva ne kartą pabrėžė, kad kalbėtis sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (285)

  Dar šia tema

  Rusija grąžino į Lietuvą didelę braziliškų mangų partiją
  Kaliningrade papasakota, kaip kovoti su lenkiškais sankciniais produktais
  Rusija ir Baltarusija sustiprino produktų importo iš Baltijos šalių kontrolę
  Tegai:
  maistas, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos