08:01 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Anksčiau JAV gynybos departamentas atliko antžeminių sparnuotųjų raketų, uždraustų Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartimi (INF), bandymus

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Saugumo tarybos skubiame posėdyje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė Gynybos ministerijai, Užsienio reikalų ministerijai ir kitoms susijusioms institucijoms įvertinti JAV raketų, uždraustų Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartimi (INF), keliamos grėsmės Rusijos Federacijai lygį.

  Putinas taip pat paragino imtis priemonių, kuriomis būtų galima simetriškai atsakyti į numanomą grėsmę.

  Susitikimo tekstas skelbiamas Kremliaus tinklalapyje.

  Rusijos vadovas pabrėžė, kad JAV sparnuotųjų nebranduolinių raketų bandymai praėjo šiek tiek daugiau nei po dviejų savaičių nuo tada, kai Vašingtonas paliko INF sutartį.

  "Akivaizdu, kad tai nebuvo improvizacija, tai — kitų įvykių, kurie buvo suplanuoti ir įvykdyti anksčiau, grandis", — sakė Putinas.

  Iki tol Rusija turėjo informacijos, kad JAV ilgą laiką kuria INF sutartimi draudžiamus ginklus, kuriuos Rusija ne kartą nurodė partneriams, pabrėžė prezidentas. Tačiau, pasak jo, užuot laikęsis susitarimo sąlygų, Vašingtonas "surengė propagandinę kampaniją apie tariamą Rusijos nuostatų nesilaikymą".

  "Kaip dabar visiems akivaizdu, vienintelis tikslas buvo pridengti Vašingtono atliktą darbą pažeidžiant sutartį ir pirminį ketinimą pasitraukti iš jos", — pažymėjo Rusijos vadovas.

  Jis priminė, kad Rusija niekada nenorėjo ir nebus įtraukta į ginklavimosi varžybas, tačiau JAV veiksmai verčia šalį kurti naujus ginklus, kad užtikrintų savo žmonių saugumą.

  Putinas taip pat pažymėjo, jog Maskva yra atvira dialogui su Vašingtonu, kad atkurtų pasitikėjimą ir sustiprintų tarptautinį saugumą.

  Anksčiau JAV gynybos departamentas paskelbė sparnuotosios nebranduolinės raketos, uždraustos INF sutartimi, skrydžio bandymo vaizdo įrašą. Pentagonas teigė, kad raketa pataikė į taikinį po daugiau nei 500 kilometrų skrydžio.

  Rusijos senatorius Francas Klincevičius sakė, kad JAV pradėjo visam pasauliui labai pavojingą žaidimą, o raketų bandymai tai patvirtina.

  INF sutarties nutraukimas

  INF sutartis buvo nutraukta rugpjūčio 2 dieną. Šių metų pradžioje JAV paskelbė, jog vienašališkai pasitrauks iš INF sutarties, kaltindamos Rusiją dėl sutarties pažeidimo.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, vadovaudamasis INF sutartimi, nusprendė atsakyti tuo pačiu: Rusija taip pat sustabdė dalyvavimą sutartyje ir pradėjo kurti draudžiamą raketų sistemą. 

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Maskva turi labai rimtų klausimų Vašingtonui dėl sutarties vykdymo. Anot jo, JAV įtarimai dėl INF sutarties pažeidimo yra nepagrįsti.

  JAV branduoliniai ginklai Europoje
  © Sputnik
  JAV branduoliniai ginklai Europoje

  Dar šia tema

  Ekspertas pabrėžė Putino ir Makrono dialogo svarbą
  Lietuvos fronte nieko naujo: JAV pasitraukė iš INF sutarties, o kalta vėl liko Rusija
  Makronas paskelbė tikįs "Europa nuo Lisabonos iki Vladivostoko"
  Europa nebegali aklai kliautis JAV dėl savo saugumo, pareiškė Nausėda
  Tegai:
  grėsmė, JAV, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos