09:44 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Ant pjaustymo lentų buvo pavaizduotas raudonos spalvos pašto ženklas su Adolfo Hitlerio portretu, taip pat juodos spalvos apvalus antspaudas su ereliu, kryžiumi bei užrašu "Deutsche Luftpost 1024"

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Irkutsko ir Krasnojarsko muitinių pareigūnai užkirto kelią pjaustymo lentų su nacių simbolika ir Adolfo Hitlerio portretu įvežimui į Rusiją iš Kinijos, praneša Sibiro muitinės valdyba.

  "Atliekant muitinės formalumus ir iš Kinijos importuojamų prekių muitinės kontrolę, buvo atskleista pjaustymo lentų su ant jų pavaizduotais paveikslėliais, turinčiais Rusijoje uždraustą nacių Trečiojo Reicho simboliką ir Adolfo Hitlerio portretą, prekių partija", — rašoma pranešime.

  Spaudos tarnybos duomenimis, prekės buvo įformintos naudojant nuotolinio prekių išleidimo technologiją Irkutsko muitinės poste, elektroninio deklaravimo centre. Faktinį prekių patikrinimą atliko Krasnojarsko muitinės pareigūnai, nes jos buvo atvežtos į laikinojo saugojimo sandėlius Krasnojarske.

  Sibiro muitinės valdyba paaiškino, kad Irkutske muitinės deklaravimui bendrovė iš Krasnojarsko pateikė 639 pjaustymo lentas. Patikros metu, be kitų prekių, buvo rasta 320 lentų, ant kurių be kavos puodelio atvaizdo ir užrašo "Coffee", taip pat "buvo pavaizduotas raudonos spalvos pašto ženklas su tariamu Adolfo Hitlerio portretu, taip pat juodos spalvos apvalus antspaudas su ereliu, kryžiumi bei užrašu "Deutsche Luftpost 1024".

  Rusijos Federacijos teisingumo ministerijos Omsko teismo ekspertizės laboratorijoje atliktas tyrimas patvirtino, kad pašto ženklo su portretu ir pašto antspaudo su ereliu su kryžiumi bei užrašu "Deutsche Luftpost" atvaizde yra atributika ar simbolika, panaši į nacių atributiką ar simbolika.

  Lentos su nacių simbolika buvo areštuotos. Irkutsko muitinės prekybos apribojimų ir eksporto kontrolės skyrius iškėlė administracinę bylą dėl draudimų ir apribojimų, susijusių su prekių įvežimu į Eurazijos ekonominės sąjungos muitų teritoriją, nesilaikymo.

  Irkutsko Oktiabrskio rajono teismas, atsižvelgiant į bendrovės importuotojos kaltės pripažinimą ir į tai, kad nebuvo kėslo padaryti nusikaltimą, paskyrė tik administracinę nuobaudą — prekių konfiskavimą. Visos lentos su nacių simbolika bus sunaikintos.

  Dar šia tema

  Guoga prašo "Amazon" sovietų simbolius ant prekių traktuoti kaip nacių
  Ukrainoje nacionalistai dėl Rusijos simbolikos supjaustė vyro drabužius
  Molotovo-Ribentropo paktas: antitarybinis mitas ir pamiršta tiesa
  Baltijos šalys ragina ES ištirti "totalitarizmo nusikaltimus"
  Vytautas Landsbergis prašo "Amazon" išimti iš prekybos prekes su sovietine simbolika
  Tegai:
  Adolfas Hitleris, muitinė, Kinija, Rusija

  Svarbiausios temos