07:03 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  171

  FSB pateiktas budelių sąrašas — keturi nuo laiko pageltę ranka rašyti puslapiai, dokumente yra 19 asmenų, kurie žudė civilius gyventojus Didžiojo Tėvynės karo metais, pavardės

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Novgorodo srities FSB valdyba paskelbė sąrašą budelių, kurie Didžiojo Tėvynės karo metais Žestianaja Gorka ir Čiornoje kaime išžudė civilius gyventojus, rašo RIA Novosti.

  Šių metų gegužę Rusijos tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą dėl genocido Novgorodo srityje. Tyrimas susijęs su 1941–1943 metų įvykiais Žestianaja Gorka ir Čiornoje kaime. Ekspertai ekshumavo apie penkis šimtus palaikų.

  FSB pateiktas baudėjų sąrašas — keturi nuo laiko pageltę ranka rašyti puslapiai. Dokumente yra 19 asmenų, kurie žudė civilius gyventojus Didžiojo Tėvynės karo metais, pavardės: Rudolfas Grotas, Olegas Klimovas, Sergejus Koržas, Zagers Cagersas, Karlis Latsis, Adolfas Klibusas, Janis Cirulis, Haris Liepins, Artur Krivins ir kiti.

  Iš sąrašo matyti, kad visi jie yra Latvijos TSR gyventojai, dokumente nurodytos baudėjų savybės: ūgis, kūno sudėjimas, plaukų ir akių spalva bei rusų ir kitų kalbų žinios.

  Taip pat sąraše nurodyti kai kurių asmenų kariniai laipsniai, gyvenamosios vietos po karo. Erichas Buchrotas 1945 metais buvo Vokietijoje. Sąrašas sudarytas 1967 metais. Informacijos, ar budeliai buvo nubausti, nėra.

  Dar šia tema

  Kačinskis: įvykiai Voluinėje — genocidas
  Šiandien atidengtas paminklas Vilniaus geto vaikams
  Aukščiausias teismas panakino nuosprendį už genocidą Vasiliauskui
  Ekspertas: Lietuva visiškai susipainiojo parodymuose apie "genocidą" sovietmečiu
  Tegai:
  FSB

  Svarbiausios temos