15:44 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Anot Valstybės Dūmos deputato iš Krymo, Ukrainos prezidentas dar neparodė savęs kaip tikro Ukrainos nacionalinių interesų gynėjo

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis per pirmąsias 100 dienų, eidamas valstybės vadovo pareigas, bandė įsitvirtinti kaip nepriklausomas veikėjas, tačiau realių pasiekimų nei vidaus, nei užsienio politikoje nėra, tvirtina RIA Novosti apklausti Rusijos parlamentarai.

  Kol kas nepasireiškė

  "Kol kas aišku tik viena, kad jis bando įsitvirtinti kaip nepriklausomas veikėjas, kuris turi supratimą, kaip elgtis, tačiau iš esmės po 100 dienų prezidento pareigose Zelenskis netapo asmeniu, kuris, anksčiau neturėjęs politinės patirties, taptų stipresniu politiku nei rinkimų metu. Manau, kad jis vis dar turi šansų", — sakė Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Dmitrijus Novikovas.

  Deputatas pažymėjo, kad Zelenskis, kaip nekvailas žmogus, jei nori likti politikoje, turi suprasti, kad jo pergalė rinkimuose nėra asmeninis nuopelnas, tai tik atsakymas į Ukrainos visuomenės poreikius.

  "Tai yra taikos prašymas, tai prašymas sustabdyti tai, kas šiandien vyksta Novorosijoje. Tai yra kitos socialinės ir ekonominės politikos, anti-oligarchinės politikos ir, žinoma, santykių su Rusiją gerinimo prašymas. Todėl, jei jis tai supras, jaus ir priims tinkamus sprendimus — tai yra viena situacija. Jei jis neatsakys į Ukrainos visuomenės prašymus, tada jo politinė karjera nebus tokia nuostabi, kokia galėtų būti", — teigė parlamentaras.

  Anot Valstybės Dūmos deputato iš Krymo Ruslano Balbeko, Zelenskis dar neparodė savęs kaip tikro Ukrainos nacionalinių interesų gynėjo.

  "Mes matome jo kūno kalbą ir reveransus nacionalistams, keliaklupsčiavimą Vakarams, tačiau taip ir nematėme veiksmų, kad būtų išspręstas konfliktas Donbase, mažinama įtampa santykiuose su Rusija, išsaugoti rusakalbių gyventojų interesai, ir vykdomi kiti įsipareigojimai, kuriuos jis prisiėmė per prezidento rinkimus", — sakė Balbekas.

  Jo manymu, iš Zelenskio girdimas neaiškus kreipimasis į Vakarus dėl Rusijos teritorijų okupacijos, juntama kažkokia laukinė neapykanta Krymo gyventojams, ir, nors jis šaukia, kad tai "mūsų žmonės", blokadų panaikinti nesiruošia.

  Kodėl nepavyksta

  Taip pat pirmasis Valstybės Dūmos komiteto NVS klausimais pirmininko pavaduotojas Viktoras Vodolackis pažymėjo, kad "sena Porošenkos gauja" [buvusio valstybės prezidento Petro Porošenkos] neleidžia Zelenskiui dirbti ir tesėti pažadų.

  "Jam prireikė visų 100 dienų kovai su Porošenkos atstovais visose valdžios institucijose. Todėl teigiama yra tai, kad jis kelis kartus kvietė Rusijos prezidentą sėsti prie "Normandijos formato" [Prancūzija, Vokietija, Rusija ir Ukraina — Sputnik] derybų stalo ir spręsti šalies pietryčių problemas", — aiškino parlamentaras.

  Krymas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Мальгавко

  Taip pat per šimtą Zelenskio prezidentavimo dienų nepavyko išspręsti socialinių-ekonominių klausimų Ukrainoje ar užsienio politikos kryptimi, sakė senatorius iš Krymo Sergejus Cekovas.

  "Šis laikotarpis Zelenskiui yra sėkmingas formuojant savo komandą. Jam pavyko inicijuoti pirmalaikius Aukščiausiosios Rados rinkimus ir pasiekti gerų rezultatų. Ukrainoje niekada nebuvo konsoliduota aukščiausioji valdžia, kad Parlamentas būtų suvienytas su prezidentu. Buvo įvairių koalicijų, bet už partiją "Liaudies tarnas" tikrai balsavo Rados dauguma", — RIA Novosti sakė Cekovas.

  Vidaus ir užsienio politika

  Anot senatoriaus Cekovo, socialinė ir ekonominė padėtis Ukrainoje yra siaubinga, nieko nebuvo padaryta, kad būtų išspręstas Rusijos dujų tranzito ir "mėlynojo kuro" tiekimo į šalį klausimas. Ekonomikos srityje skambėjo tik pareiškimai apie valstybinių įmonių privatizavimą ir žemės pardavimą, teigė parlamentaras.

  "Tačiau atsižvelgiant į korupciją, kuri klesti Ukrainoje, dėl konkursų žemė gali būti perduota užsienio savininkams ir šalis praras svarbiausia, ką turi, — savo žemę", — pabrėžė Cekovas.

  Anot politiko, užsienio politikoje nebuvo imtasi jokių žingsnių santykiams su Rusija užmegzti, "o tai svarbiausia Ukrainai — ne su Europa, o būtent su Rusija". Cekovas taip pat apgailestauja dėl to, kad "savo pareiškimuose dėl Donbaso ir Krymo Zelenskis iš esmės kartoja savo pirmtako Petro Porošenkos žodžius".

  "Jei jis politikas-realistas, jis turėtų imtis priemonių užmegzti santykius su Rusija", — sakė jis.

  Pasak Rusijos Parlamento nario Vodolackio, šimtas Zelenskio prezidentavimo dienų Ukrainai nieko gero nedavė. Ukrainos prezidentas, parlamentaro nuomone, blaškosi iš vieno šono į kitą ir tikisi Prancūzijos, Vokietijos bei JAV paramos.

  Minsko susitarimai

  Anot Vodolackio, Minsko susitarimai kol kas "užstrigo". Kaip pažymėjo parlamentaras, paliaubų nesilaikoma, o Ukrainos saugumo pajėgų vadovybė vis dar laikosi tų generolų, kuriuos paskyrė Porošenka, įsakymų. Generalinio štabo viršininko pakeitimas, pasak deputato, prie nieko neprivedė.

  Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  "Iš esmės padėtis, susijusi su Minsko susitarimais, yra tokiame pačiame lygyje kaip ir paskutiniu Porošenkos prezidentavimo laikotarpiu. Radikalių pokyčių Ukrainos politikoje nebuvo. Kalbant apie šansus, viskas priklauso nuo to, kiek jis [Zelenskis — Sputnik] supras ukrainiečių lūkesčius ir poreikius, kaip atsakys į prašymą įgyvendinti Minsko susitarimus, be to, yra netgi daugiau spręstinų klausimų, nei Minsko susitarimai", — teigė Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Dmitrijus Novikovas.

  "Kol kas Zelenskis nevisiškai įgyvendina šiuos dalykus. Tačiau yra galimybė tai pakeisti", — pridūrė parlamentaras.

  Dar šia tema

  Trampas tikisi, kad Zelenskis susitars su Putinu dėl situacijos Donbase
  Pingvinai Radoje ir nuoga mergina: Zelenskis išsirinko paveikslus biurui
  Zelenskis pakomentavo Rusijos grįžimo į G8 galimybę
  Tegai:
  prezidentas, Rusija, Ukraina, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos